Hangi Avrupa ülkesinde Yaşamak/Çalışmak daha mantıklı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belçika yaşam şartları güzel işsiz olursan devlet ya sana bedava iş ya da sana bedava para verir.
Güzel ülke

Bu kanala da bakacağım, teşekkür ederim.
9'dan beri Almanca görüyorum ve Almancamın iyi olduğu söylenemez. Sadece sınavlara çalışan ve genelde ödevleri internetten geçiren biriydim. Ancak bu internetten geçirme mevzusu olduğu gibi geçirme değil. Metni iyi kötü okuyup anlayıp yapıyordum. İnternette yanlış veya şüphelendiğim bir cevap varsa yazmıyordum hoca anlamasın diye vs.

Almancayı bir almanla konuşabilecek, kendimi anlatabilecek ve anlayabilecek bir şekilde öğrenmek istiyorum. Kitap veya bir eğitim kanalı olarak ne önerebilirsiniz?

Umarım yaptığınız yorumlar, tavsiyeler benim gibi olan kişilere de bir faydası olur.
Almanca öğrenmek için Dualingo kullanabilirsiniz. Tavsiye ettiğim bir uygulamadır. Ücretsiz olması da işinize yarar.

Belçika yaşam şartları güzel işsiz olursan devlet ya sana bedava iş ya da sana bedava para verir.
Güzel ülke.
Ben işsizlik maaşı ile geçinmek istemiyorum. Öyle olursam suriyelilerden ne farkım kalır o zaman?
Almanca öğrenmek için Dualingo kullanabilirsiniz. Tavsiye ettiğim bir uygulamadır. Ücretsiz olması da işinize yarar.

Teşekkür ederim, indirip inceleyeceğim hemen.

Zaten gecinemezssin. Orada is bulamazsan ne olacak?

25 senede sadece 4 ay bu issizlik maasi denilen yardimi aldim. Aslinda cok rahat geciniyorsunuz. Gerci ben evli ve o zamanlar 1 cocugum oldugu icin güzel issizlik parasi aliyordum. Bekarsaniz isiniz biraz daha zor :)

Bir ülkede işsizlik maaşı alabilmek için önce o ülkede çalışmış olmak gerekir. Türkiye'den gidip, boş otururken devlet gelip size işsizlik maaşı verecek diye beklerseniz, Akyüz ailesi gibi olur sonu.

Zaten gecinemezssin. Orada is bulamazsan ne olacak?
Gurur bir yere kadar.

İşte iş bulabilmek kendimi diğerlerinden ayırmak istiyorum. Mesela ben işveren olsam, işe alırken önce kendi vatandaşımı ön plana koyarım sonra yabancıyı alırım. Benim diğer yabancılardan daha iyi olmam lazım. İyi bir seviyede Almanca bilmem lazım mesela.

25 senede sadece 4 ay bu issizlik maasi denilen yardimi aldim. Aslinda cok rahat geciniyorsunuz. Gerci ben evli ve o zamanlar 1 cocugum oldugu icin güzel issizlik parasi aliyordum. Bekarsaniz isiniz biraz daha zor :)
Evet hocam ben arkadaş bekar diye düşünüyorum.
Çocuk var ise güzel olur ama daha öğrenci sanırım.

Bir ülkede işsizlik maaşı alabilmek için önce o ülkede çalışmış olmak gerekir. Türkiye'den gidip, boş otururken devlet gelip sana işsizlik maaşı verecek diye beklerseniz, Akyüz ailesi gibi olur sonu.

Yok calismadan da alabiliyorsunuz dilediginiz yardimi ama yardimin adi issizlik maasi degil sosyal yardim oluyor, ve hemen hemen issizlik parasi ile ayni miktar bir paradan aliyorlar.
Akyüz ailesine hic girmeyelim, adam yalanlarla kendini rezil etti, aci bir durum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı