Hangi bankada birikim amaçlı hesap açılmalı?

Bunun olmıyacanın garantisini verebilir misiniz hocam. İstedini yapma yetkisi var baştaki insanda hak hukuk çokta önemli değil.
Hocam iyi de banka kartı kullanmıyor musun? Paranı bankada tutmuyor musun bütün bankanı nakit olarak elinde mi tutuyorsun? Paranın bankada olmasıyla altının bankada olması arasında bir fark yok ki. Biliyorum bu ülkede her şey olabilir ama napalım diyorum ben de ne yapabiliriz ki parayı bankada tutmayıp?

Hocam iyi de banka kartı kullanmıyor musun? Paranı bankada tutmuyor musun bütün bankanı nakit olarak elinde mi tutuyorsun? Paranın bankada olmasıyla altının bankada olması arasında bir fark yok ki. Biliyorum bu ülkede her şey olabilir ama ne yapalım diyorum ben de ne yapabiliriz ki parayı bankada tutmayıp?

Bir miktar hesapta kalsında yüklü miktar birikim yapacaksanız bankaların kiralık kasalarında veya güvenli diyebilceniz yerlerde kalsın.

Bankaların çalışma şekli bana pek mantıklı gelmiyor bir yerde tıkanıp batıcaklar gibi geliyor sonuçta a kişisi bankaya 100TL para yatırıyor b kişiside kredi çekmek istiyor a kişisinin parasını b kişisine veriyor 120 TL geri ödemesi karşılığında.

Yani siz bankaya altın almak için para yatırdınız diye banka sizin için altın alıp güvenli bir şekilde saklamıyor sizin paranızı kulanıyor sürekli.

Garanti ve iş bankasının makas aralıklaeı yüksek değil mi ? Tfx ile kuveyttürk bankaları dersiniz diye düşünüyordum

Bir miktar hesapta kalsında yüklü miktar birikim yapacaksanız bankaların kiralık kasalarında veya güvenli diyebilceniz yerlerde kalsın.

Bankaların çalışma şekli bana pek mantıklı gelmiyor bir yerde tıkanıp batıcaklar gibi geliyor sonuçta a kişisi bankaya 100TL para yatırıyor b kişiside kredi çekmek istiyor a kişisinin parasını b kişisine veriyor 120 TL geri ödemesi karşılığında.

Yani siz bankaya altın almak için para yatırdınız diye banka sizin için altın alıp güvenli bir şekilde saklamıyor sizin paranızı kulanıyor sürekli.

Bankalar batsa bile devlet garantisi var 200.000 liraya kadar. Devlet paranızı ödeyemeyecek duruma gelip vatandaşın hesabına el koyarsa evinizde tuttuğunuz paranın bir değeri kalmıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı