Hangi BIOS sürümü yüklenmeli?

Sasageyo

Hectopat
RAM
Ballistix 3200Mhz Cl16
İşlemci
r5 5600
Selam. BIOS güncelleyeceğim. Hangi sürümü kurmam daha sağlıklı olur?

1656093615789.png

İşaretli olan versiyonu önerdiler. Bir de size sormak istedim. Hangisi en sağlıklısıdır?

Dosya Ekleri

• 1656093476353.png
    1656093476353.png
    73,8 KB · Görüntüleme: 45
Hocam 1B sürümü BIOS olarak kararlı ama AGESA olarak iyi değil dediler. Bayağı kafam karıştı ne yapayım sizce?

@izmirkartali @BlackShadow
Donanımda ciddi bir problem yaşamıyorsanız veya desteklenmeyen bir donanım kullanmıyorsanız BIOS güncellemesi ile uğraşmak istemeyebilirsiniz. Genelde en son BIOS hatalardan arındırılmış olarak ve donanım desteği genişletilerek yayımlanır. İlgili anakartın BIOS sürümlerindeki sıkıntılar hakkında bilgim yok ancak 1A sürümü de işinizi görür. Olabildiğince güncel tutmak lazım.

Donanımda ciddi bir problem yaşamıyorsanız veya desteklenmeyen bir donanım kullanmıyorsanız BIOS güncellemesi ile uğraşmak istemeyebilirsiniz. Genelde en son BIOS hatalardan arındırılmış olarak ve donanım desteği genişletilerek yayımlanır. İlgili anakartın BIOS sürümlerindeki sıkıntılar hakkında bilgim yok ancak 1A sürümü de işinizi görür. Olabildiğince güncel tutmak lazım.
Hocam anakartı yeni aldım 2021 yılından kalma bios yüklü o yüzden güncellemek istedim. Ne gibi şeylerle uğraşırım bios güncellersem?

Geri
Yukarı