Hangi bölümü seçmeliyim?

Mextq

Decapat
Daha fazla  
İlk olarak sözel derslerden nefret ediyorum. Sayısal dersleri seviyorum bazen zor olsa da ama sayısal kadar dil bölümünü seçmeyi de istiyorum. Şu anda seviyem B2 first.
Yurt dışında çalışacak bir yazılımcı olmak istiyorum. Dil mi seçsem daha çok işime yarar, sayısal mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayısal seçin. Oradan yazılımcılık bölümünü İngilizce olarak okursunuz. (İngilizce okumak mümkün mü bilmiyorum ama oluyorsa.) Hem bölümü öğrenirsiniz hem diliniz gelişir.

Dil bölümü kadar saçma bir bölüm yok. İngilizce biliyorum iş yapmalıyım dersen yapabileceğin tek şey yabancı dil konuşmak mı olacak? Hem şu an çoğu mühendislik İngilizce eğitim veriyor yani bir mühendis dil biliyor ve mühendislik diploması almış. Bir dilciden daha avantajlı.

İlk olarak sözel derslerden nefret ediyorum. Sayısal dersleri seviyorum bazen zor olsa da ama sayısal kadar dil bölümünü seçmeyi de istiyorum. Şu anda seviyem B2 first.
Yurt dışında çalışacak bir yazılımcı olmak istiyorum. Dil mi seçsem daha çok işime yarar, sayısal mı?

Yazılımcı olmak istiyorsanız yazılım Mühendisliği/Bilgisayar mühendisliği gibi bölümler üst sıralarda yer alır. Bölümü de İngilizce okursanız bence her şey güzel olabilir :)

Geri
Yukarı