Hangi Domain ve Hosting firmalarına güvenilir?

Gustave Le Boon

Hectopat
Selamlar. Ben site kurmak istiyorum. Birkaç araştırma yaptım ama kafam çok karıştı. Hosting ve Domain almak için hangi firmayı tercih etmeliyim sizce? Turhost.com diye bir firma çok avantajlı fiyatlar sunuyor tavsiye eder misiniz? Ayrıyeten bu işler hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim. İyi forumlar herkese.

Şu anda Turhostta .com TLD uzantısı çok uygun, orayı tercih edebilirsiniz.
Hosting olarak eğer kapsamlı bir proje ise kesinlikle Radore, SH ya da DGN gibi veri merkezlerinden doğrudan hosting almak daha iyi olabilir.
Firma önerim netdc, guzel hosting.

Maalesef. :(
1591654044196.png

Önerim; "DostHosting İnternet Hizmetleri" özellikle de Xenfero ile bir forum kuracaksanız çok yardımcı olurlar. Ben 2 yıla yakın müşterileriydim ve sahibiyle bizzat Whatsapp üzerinden konuşup destek alıyordum. Eğer az da olsa bilginiz var ise birçok konuda yardımcı olurlar (en azından bana oldular).

Şu anda Turhostta .com TLD uzantısı çok uygun, orayı tercih edebilirsiniz.
Hosting olarak eğer kapsamlı bir proje ise kesinlikle Radore, SH ya da DGN gibi veri merkezlerinden doğrudan hosting almak daha iyi olabilir.
Firma önerim netdc, guzel hosting.

Maalesef. :(
Eki Görüntüle 586521
Bro 2 yıl olayını görmemiştim teşekkür ederim az önce alıyordum vazgeçtim. Dediklerin çok yabancı geldi hepsini araştıracağım. Kapsamlı bir proje düşünüyorum bu arada.

Ben Porkbun'dan almıştım .com domain. Tavsiye ederim hiçbir sıkıntı yaşamadım, fiyatları da bayağı uygun.
Hosting için shared hosting yerine Vultr veya Linode gibi firmalardan VPS almanızı öneririm. Eğer ping vs. önemli ise yerli şirketler de var.

Son düzenleme:
O halde doğrudan veri merkezlerinden satın alın hosting ya da dedicated sunucu.
Hosting sağlayıcı firmalarına bazen laf anlatmak ölüm olabiliyor.
Önerdiğiniz güzelhosting firmasına baktım. Domain ve Hosting'i galiba buradan alacağım. Ödeme şeklinde herhangi bir taahhüt var mı? Bakındım da bulamadım pek bu maddeyle ilgili bir bilgi. Mesela Domain süresi 1 yıl 49 TL olarak görünüyor. 1 yıl bittikten sonra otomatik olarak yenileniyor mu yoksa istersem ben mi yeniliyorum? Hosting ise 3 aylık 59.90 TL.

Önerdiğiniz güzelhosting firmasına baktım. Domain ve Hosting'i galiba buradan alacağım. Ödeme şeklinde herhangi bir taahhüt var mı? Bakındım da bulamadım pek bu maddeyle ilgili bir bilgi. Mesela Domain süresi 1 yıl 49 TL olarak görünüyor. 1 yıl bittikten sonra otomatik olarak yenileniyor mu yoksa istersem ben mi yeniliyorum? Hosting ise 3 aylık 59.90 TL.

Onu siz belirliyorsunuz. Alan adlarinda en az 1 yil en fazla 10 yil olarak. Tabii bu sure uzantiya gore degisiyor.
1 Yil bittikten sonra dilerseniz otomatik yeniler dilerseniz yenilemez size kalmis.
KebirHost onerebilecegim 3. firma ve bu cok cok daha uygun gelecektir fiyatta ancak depolama ve trafik sorun olabilir size.
Hayir taahhut yok. Alan adini Turhosttan alin bence, 40 TL'ye halletmis olursunuz ustelik WHOIS bilgisi gizleme servisi de ucretsiz.
Kendim de ayni sekilde size hosting saglayabilirim ama reklam olur diye vermeyeyim isim, durduk yere ban yemeyelim simdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı