Hangi ekosistemi tercih edersiniz?

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

Konu başlığında yazıldığı gibi bir oyuncu ekipmanı ekosistemi dizecek olsanız hangi markayı seçerdiniz?

Şu an ki ekipmanlarımdan aslında memnunum kulaklık hariç (Cloud Alpha) Razer setim var.

Ama bir sonraki ekipmanlarımı ekosistem olarak almayı düşünüyorum. Açıkçası araştırarak aldığım fareyi DeathAdder V2 mouse pek hoşuma da gitmedi claw tutuşa sahibim sanırım ve SteelSeries senseiden geçtikten sonra mouse beni tatmin etmedi. Önceki ekipmanlarım da klavye hariç SS idi. Açıkçası bir sonraki ekipman için SS dizmeyi düşünüyorum ama Logitech de çok öneriliyor. Hem hayalinizdeki ekosistemi söylemenizi ve ekosistem olarak tavsiye edeceğiniz ürünleri bu konu altında yazabilirsiniz. Alanlar memnun oldukları özellikleri yazar alacaklara da birnevi yardımcı olurlar. Bütçe olarak sınırlama yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mouse için üst düzey (G PRO X Superlight) tercih yapılacaksa Logitech. SteelSeries mouseların yan kısımlarındaki kauçuklar biraz kalitesiz; ayrıca, klavyelerini de pek önermem. SteelSeries'de birkaç ürün (Rival 3, Arctis 9/Pro/Pro DAC, Apex Pro ve QcK mousepadler) dışında tercih edilebilecek pek ürün yok. Razer konusunda yeterince bilgiye sahip olduğumu düşünmediğimden yorum yapmayacağım.

Son düzenleme:
Sırf Steelseries GG'den ötürü SS tercih edilebilir.

Premium ürünlerdeki bazı düşük kalite malzeme seçimleri ve satış sonrasındaki kekoluklarını saymazsak ve tamamen tek bir sisteme dahil olmak istiyorsanız şu anda en makul seçenek SS gibi duruyor.

Ergonomiydi, donanımdı artık hemen hemen tüm markalarda üst segment ürünlerde bu konular aşıldı gibi bir şey. Izgaralı mızgaralı delikli fantastik tasarımlar falan deniyorlar artık :) İşin o tarafı tamamen sizin tercihlerinize kalmış.

Şu dönemde yazılım doğrudan kullanım tecrübesini etkileyen bir konu. Ve bu konuda da SS'i başarılı buluyorum şahsen.

Sırf Steelseries GG'den ötürü SS tercih edilebilir.

Premium ürünlerdeki bazı düşük kalite malzeme seçimleri ve satış sonrasındaki kekoluklarını saymazsak ve tamamen tek bir sisteme dahil olmak istiyorsanız şu anda en makul seçenek SS gibi duruyor.

Ergonomiydi, donanımdı artık hemen hemen tüm markalarda üst segment ürünlerde bu konular aşıldı gibi bir şey. Izgaralı mızgaralı delikli fantastik tasarımlar falan deniyorlar artık :) İşin o tarafı tamamen sizin tercihlerinize kalmış.

Şu dönemde yazılım doğrudan kullanım tecrübesini etkileyen bir konu. Ve bu konuda da SS'i başarılı buluyorum şahsen.
Razer ürünleri ve ekosistemi hakkında pek bilgim olmasa da Razer da yazılım konusunda bayağı bi' iyi diye duymuştum. Logitech de eh işte.

Razer ürünleri ve ekosistemi hakkında pek bilgim olmasa da Razer da yazılım konusunda bayağı bi' iyi diye duymuştum. Logitech de eh işte.
İyi derken tabi ki diğerleri kötü demek değildi amacım. Sadece arayüzü, sunduğu özelliklerden ötürü GG daha aktif, daha kullanışlı görünüyor mevcut haliyle.
Şu anki durumunu bilemiyorum fakat Razer Synapse ı Kraken ile kullandığım dönem çok sıkıntı yaşatmıştı. İş artık dayanılmaz hale gelince SS geçtim. Kulaklık hala sapasağlam duruyor. Artık yedek klübesinde. Arctis ile yolumuza devam ediyoruz.
Ben pek ekosistem adamı değilimdir bu arada :) Sunduğu özelliklerden faydalanabildiğim sürece her biri bambaşka markalar kullandığım da oldu. Arkadaş tavsiye istediği için bana en uygun geleni söylemek istedim sadece hocam.

İyi derken tabi ki diğerleri kötü demek değildi amacım. Sadece arayüzü, sunduğu özelliklerden ötürü GG daha aktif, daha kullanışlı görünüyor mevcut haliyle.
Şu anki durumunu bilemiyorum fakat Razer Synapse ı Kraken ile kullandığım dönem çok sıkıntı yaşatmıştı. İş artık dayanılmaz hale gelince SS geçtim. Kulaklık hala sapasağlam duruyor. Artık yedek klübesinde. Arctis ile yolumuza devam ediyoruz.
Ben pek ekosistem adamı değilimdir bu arada :) Sunduğu özelliklerden faydalanabildiğim sürece her biri bambaşka markalar kullandığım da oldu. Arkadaş tavsiye istediği için bana en uygun geleni söylemek istedim sadece hocam.
Demek istediğinizi anlıyorum zaten, yanlış olmasın. :) Ben de sizin gibi işime gelen hangisiyse marka ayırt etmeden (ekosistem oluşturmadan) kullananlardanım.

Razer'in yazılım desteğine yaklaşabilen marka yok. Üstelik ürünleri de çok kaliteli.
DeathAdder V2'nin tepkime süresi 7ms iken diğer mouselarda bu rakam 20mslere çıkıyor.
Klavye olarak da Razer'in yeni switchleri opto-mechanical 0.2ms tepkime süresine sahip. Diğer markalarda en yakını 0.4ms
Kulaklıklarda da kalitesi belli olan bir marka ESL turnuvalarında Blackshark V2 kulaklığına çok benzer bir kulaklık kullanılıyor.

Logitech, kullanım ömrü olarak Razer'dan daha üstün bir marka. Ancak, yazılım desteği ve kalite konusunda o kadar iddialı değil. Romer G switchleri hoşuma gitmedi. Mouse'larının kalitesi idare eder. Kulaklıkları çok iyi ancak Razer tarafında daha iyi seçenekler var.

SS'ten uzak durmanızı tavsiye ederim. Ürünlerinin malzeme kalitesi kötü ve üstelik tasarım hataları olabiliyor.

İlla ki Razer olmaz diyorsanız Roccat öneririm ancak Türkiye'de Roccat bulmak zor. O yüzden tek seçenek Corsair kalıyor. Corsair de Logitech markası gibidir.

Belki herkese hitap etmeyebilir fakat olayın birde bu yüzü var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

SS'te, LOL, MK11, minecraft, mafia, rust, squad ve R6'yı destekliyor.

Aslında zamanında SS ekipmanlarım varken klavye tarafı için Razer'i denemek istedim. Aslında zamanının en iyi kulaklığı olan bence hala aklımdadır kendisi Siberia V2 kulaklığı hala unutamıyorum. :) Kullandığım mouse de zamanının e sporculuğunda kullanılan ekipmandı. Açıkçası Razer klavyeden de çok memnunum gerçekten klavye de daha başarılı bir marka var mıdır sanmam. Mouse de güzel olabilir ama ne bileyim gerek elim küçük olması tutuş şeklim bana hitap etmedi DeathAdder mouse.

Kulaklık olarak da benim aldığım zaman pek tercih edilebilecek modeli yoktu. Şu an bayağı kapsamlı oldu. Büyük ihtimal SS veya Razer'den devam edeceğim gibi duruyor.

Bu arada Razer yazılım olarak çağ atlamış evet önceden çok kötüydü yazılımı ve SS'nin yazılımı gayet başarılıydı. Ama şimdi yazılım konusunda eşitlenmişler. Eğer Razer'de mouse olarak elime yatkın bir şey bulabilirsem devam edebilirim gibi duruyor. Türkiye de özellikle kulaklık konusunda gerçekten demeyebileceğimiz yerler açılması lazım açıkçası. Zamanında alırken Sennheiser gibi Premium kulaklıklar bile denenirken ufak tefek kulaklıklar denenemiyor.

Bana kalırsa set dizmek paranızı çöpe atmak demek çünkü bir markanın her şeyi asla iyi olmuyor. Örnek vermek gerekirse HyperX'in mouseleri kötü, Razer'in kulaklıkları, Logitech'in klavyeleri. Özellikle kulaklık alırken oyuncu kulaklığı almak inanılmaz kötü bi yatırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı