Hangi ekosistemi tercih edersiniz?

Şimdiye kadar Bloody mouse, Cooler Master klavye, Steelseries mouse(bozuldu), Logitech kulaklık kullandım. En memnun kaldığım ürün Cooler Master klavyem oldu hala kullanıyorum. Aşırı sağlam bir ürün. Burdan yola çıkarak bir karar verilmez belki ama Cooler Master'ın diğer ürünlerini de kullanmak en azından denemek isterim.

Şimdiye kadar Bloody mouse, Cooler Master klavye, SteelSeries mouse(bozuldu), Logitech kulaklık kullandım. En memnun kaldığım ürün Cooler Master klavyem oldu hala kullanıyorum. Aşırı sağlam bir ürün. Buradan yola çıkarak bir karar verilmez belki ama Cooler Master'ın diğer ürünlerini de kullanmak en azından denemek isterim.

Bende klavyesini kullandım ve space(boşluk) tuşu kırıldı. Yaklaşık 20 yıldır hiçbir ekipmanım kırılmamıştır ilk defa bir ürünümün bir yeri kırıldı, ki ben ekipmanlarına çok iyi bakan birisiyimdir. O günden sonra asla bir ekipmanını almam şahsen.
Bana kalırsa set dizmek paranızı çöpe atmak demek çünkü bir markanın her şeyi asla iyi olmuyor. Örnek vermek gerekirse HyperX'in mouseleri kötü, Razer'in kulaklıkları, Logitech'in klavyeleri. Özellikle kulaklık alırken oyuncu kulaklığı almak inanılmaz kötü bir yatırım.

Kesinlikle bundan sonra kulaklık olarak stereo bir kulaklık ve amp/ses kartı alacağım.

Bende setten vazgeçtim, aslında setin amacı tek program ile kontrol edilsin diyeydi ama dediğiniz gibi her markanın iyi olan ürünü farklı.

Bende klavyesini kullandım ve space(boşluk) tuşu kırıldı. Yaklaşık 20 yıldır hiçbir ekipmanım kırılmamıştır ilk defa bir ürünümün bir yeri kırıldı, ki ben ekipmanlarına çok iyi bakan birisiyimdir. O günden sonra asla bir ekipmanını almam şahsen.
Hocam aslında teknoloji şans işi. Ben görüyorum ViewSonic marka monitörleri tavsiye ediyorlar fakat bende kullandım ve 3 ayda öyle sinir bozucu bir şekle dönüştü ki bir daha asla almam diye düşünüyorum. Durduk yere mavi, beyaz, kırmızı gibi renkler ekranda dönüyor ve bu süreç bazen yarım saat sürüyor. En başında da söylediğim gibi şans.

Hocam aslında teknoloji şans işi. Ben görüyorum ViewSonic marka monitörleri tavsiye ediyorlar fakat bende kullandım ve 3 ayda öyle sinir bozucu bir şekle dönüştü ki bir daha asla almam diye düşünüyorum. Durduk yere mavi, beyaz, kırmızı gibi renkler ekranda dönüyor ve bu süreç bazen yarım saat sürüyor. En başında da söylediğim gibi şans.

Tabii ki öyle ama gidip bu işte ustalaşmamış bir markayadan da çok üstün şeyler beklemekte iyi olmuyor.

Tek markadan gidersen hem fazladan para harcamış olacaksın, hem de istediğin rahatlığı ve performansı bulamayınca moralin bozulacak. Bir şeyi kendin denemeden, herkes önerdi diye atlarsan ilk hatayı o zaman yaparsın.

Aslında çoğu firmayı denedim Corsair hariç. Corsair'in kulaklıkları dandik, mouseler de öyle gibi duruyor o yüzden pek sıcak bakmıyorum ama dediğim gibi ekosistem fikrinden vazgeçtim gibi duruyor. Zaten kulaklık tarafından her türlü ekosistem dışına çıkacağım çünkü Stereo bir kulaklık yanına da ses kartı veya AMP. Şeklinde kullanacağım. “Oyuncu kulaklıkları” ibaresi satış politikasından başka bir şey değil çünkü.

Yeni konular

Geri
Yukarı