Hangi ekran kartı markası ne zaman alınmalı?

PsychoG

Hectopat
Daha fazla  
Şu konuyu enine boyuna bir masaya yatırsak ama dobra dobra ülkenin de içinde bulunduğu gerçekler ile.

Elimdeki kart ROG STRIX 1080 Ti O11 Gaming, oldukça güçlü kabul edilen kartlardan kabul ediyorum ama bir adım atmam gerekiyor gibi geliyor. Şöyle açıklayayım; Haziran ayı gibi beklenen 3000 serisi NVIDIA kartlar var, bunun yanı sıra dahil olduğu dönem ve 2020 yılı başlarında Radeon da çok iddialı geliyor. Hatta öyle ki ağızlarda çok dolaşan NVIDIA Killer şeklinde söylemler var. Pek arkası boş görünmese de denk ya da çok yakın olması bile gerek şu anda piyasadaki kartlarındaki genel fiyat politikası ve işlemcilerdeki benzer tercih edilme sebepleriyle artık hakkındaki ihtimaller çok güçleniyor. Tüm bunlara ek olarak biraz da eğri oturup doğru konuştuğumuzda Intel ve NVIDIA'nın pazardaki yerlerini korumak için yaptıkları devreye giriyor. Haliyle bir gerçek var ki bu yaptıklarıyla aynı şekilde devam etmeleri mümkün değil. İşlemciler konusunda olduğu gibi ekran kartı konusunda da aynı şeyler yaşanacak, haliyle takke düşüp kel görünecek.

Geriye tek bir tercih etkileyen sebep kalıyor. Bu da dobra konuşmamız gereken, gelen ve geleceği kesin olan vergiler. Malum döviz kurlarının da kalıcı ve etkili bir düşüş görmesi yakın zamanda pek mümkün görünmüyor. Hatta aksine yükselmesi gayet olası.

Demem o ki, şimdi vergiler konusunda sıçrama yaşanmadan mevcut kartımı satıp ROG STRIX 2080 Ti O11 Gaming mi alsam, yoksa beklesem(ki bu bana çok korkutucu gelen bir seçenek) iki üretici de tüm kartlarını açsa mı?

Evet zamanının en güçlü kabul edilen ve yine günümüzün Titan hariç en yüksek kare hızını sağlayabilecek kartlarından, yani en üst segmentten bahsediyorum ama birçok yakın modele sahip arkadaşa da rehber olabileceğini düşündüğüm bir konuda görüşlerinize ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence şimdi almasın dolar zirveyi yaşıyor yazık etmiş olur parasına hem yakında zaten yeni kartlar çıkacakmış. Şu corona bitsin yaz gelsin daha güzel olur her şey, en fazla 1 ay var.

Bence şimdi almasın dolar zirveyi yaşıyor yazık etmiş olur parasına hem yakında zaten yeni kartlar çıkacakmış. Şu corona bitsin yaz gelsin daha güzel olur her şey, en fazla 1 ay var.
Dolar'ın düşmesi için üretim gibi hiç bir sebep yok, kaldı ki zaten böyleydi göstermelik bir düşüş oldu şimdi yine yerinde. Yeni kartlar çıktığında hem daha pahalı olacaklar hemde vergi unsurları eklenecek. Bu da yetmezmiş gibi bir de benim kart artık iki kat değer kaybedecek. 6-8 ay kalmış olan garantisi de 3-4 aya düşecek ki bu da büyük bir kayıp potansiyel alıcı için. Zannederim gündem ile pek ilgili değilsiniz, zira yazılanları da okumamışsınız zannederim. Farklı bir düşünceniz var ise paylaşır mısınız?

Dolar'ın düşmesi için üretim gibi hiçbir sebep yok, kaldı ki zaten böyleydi göstermelik bir düşüş oldu şimdi yine yerinde. Yeni kartlar çıktığında hem daha pahalı olacaklar hem de vergi unsurları eklenecek. Bu da yetmezmiş gibi bir de benim kart artık iki kat değer kaybedecek. 6-8 ay kalmış olan garantisi de 3-4 aya düşecek ki bu da büyük bir kayıp potansiyel alıcı için. Zannederim gündem ile pek ilgili değilsiniz, zira yazılanları da okumamışsınız zannederim. Farklı bir düşünceniz var ise paylaşır mısınız?

Ben onu kart almaya zorlayamam kendi fikrimi sundum şu an krizden dolayı durumlar bu şekilde beklemesi onun için daha iyi. Bu arada her yazı yazıp tavsiye verene bir şeyler yazdığınız için konuyu sizin açtığınızı unutmuşum. Size yol açan insanlara böyle gereksiz göndermeler yapacaksanız konu açmanıza hiç gerek yoktu istediğinizi yapmakta özgürsünüz burası şov yeri değil :)

Son düzenleme:
Ben onu kart almaya zorlayamam kendi fikrimi sundum şu an krizden dolayı durumlar bu şekilde beklemesi onun için daha iyi. Bu arada her yazı yazıp tavsiye verene bir şeyler yazdığınız için konuyu sizin açtığınızı unutmuşum. Size yol açan insanlara böyle gereksiz göndermeler yapacaksanız konu açmanıza hiç gerek yoktu istediğinizi yapmakta özgürsünüz burası şov yeri değil :)
Olabildiğince de aman öyle anlaşılmasın diye uğraşarak yazdım, tekrar okudum da yazdığımı ama ben pek öyle bir izlenim alamadım. Benim niyetim şov yapmak falan değildi. Nereden çıkardınız böyle bir anlamı? Herkes gündemi takip etmez, bununla kimseyi yermeye falan çalışmadım. Hatta özet bir bilgi de verdim kendimce. Ha derseniz ki "okumammışsın konuyu" falan diyerek laf sokuyorsun, öyle kaba bir niyetle de yazmadım ama okunması gerekir. Ki aynı şeyler döneceğine farklı katkılarda bulunulabilinsin. Hem bunun için sordum zaten farklı bir yöne mi değinmek istedi diye.
Ayrıca küçük bir not olarak şov yapması zor şeylerin sunumuna denir en yalın haliyle. Şov olarak ele aldığınız şey alıntıladığınız alan ise orası olandan bahsediyor haliyle şovdan çok uzak 😉

Yeni konular

Geri
Yukarı