Hangi fotoğraf makinesi alınmalı?

ANON1M

Hectopat
Merhaba, yakın zamanda fotoğraf makinesi almak istiyorum. Seçenekler şu şekilde:
Canon DS6041.
Fujufilm finepix S2980.
Fujufilm finepix S4500.
Fujufilm finepix S2950.
Nikon coolpix L810.
Nikon coolpix L310.

Canon DS6041 şu an elimde ama adaptör şarj cihazı ve CF kartı yok. Diğerlerini de internetten 2.el buldum, hepsine bütçem yetiyor. Hangisini almalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.
@SideWinder

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım yarı profesyonel sınıfı diye adlandırılan modellerden almayı düşünüyorsunuz. Eski olmasına rağmen bu sınıfta en beğenilen modeller Fuji S6500fd ve Sony R1 diye hatırlıyorum. Sony apayrı bir dünya. DSLR lensi ve objektifine sahiptir. Dolayısıyla hepsinden ayrı yerdedir. Fuji film ise sensör/mp oranı çok iyi olduğu için oldukça başarılıdır. Fuji'den sonra DSLR dünyasına geçiş yapmıştım ve kesinlik bütçeniz elveriyorsa 2.el DSLR makine almanızı tavsiye ederim.

Sanırım yarı profesyonel sınıfı diye adlandırılan modellerden almayı düşünüyorsunuz. Eski olmasına rağmen bu sınıfta en beğenilen modeller Fuji S6500fd ve Sony R1 diye hatırlıyorum. Sony apayrı bir dünya. DSLR lensi ve objektifine sahiptir. Dolayısıyla hepsinden ayrı yerdedir. Fuji film ise sensör/mp oranı çok iyi olduğu için oldukça başarılıdır. Fuji'den sonra DSLR dünyasına geçiş yapmıştım ve kesinlik bütçeniz elveriyorsa 2.el DSLR makine almanızı tavsiye ederim.
Yazdığım makinelerden hangisi uygundur sizce?

Yazdığım makinelerden hangisi uygundur sizce?

Üç aşağı beş yukarı benzer makinelerdir. MP ve optik Zoom değerleri sizi yanıltmasın. Kompakt makine oldukları için sensörleri küçük olduğu için MP değeri ne kadar yüksek olursa resmin gerçek orandaki görüntüsü o kadar kötü olabilir. Zoom ise sadece dürbün görevi görür. O kadar yüksek Zoom yapınca titreşim engelelenemez ve resim çekilmesi imkansızlaşır. 5X üzeri optik Zoom bence gereksizdir. Makinelerin sensör boyutu en büyük hangisiyse onu almanızı tavsiye edebilirim.

Geri
Yukarı