Hangi GTX 660 Ti modelini tercih etmeliyim?

Arkadaşlar, GTX 660 Ti alacağım fakat marka konusunda tereddütlerim var. 660 Ti modelleri arasında Gigabyte, Zotac ve ASUS modelleri var.
Sizce hangisini almalıyım?

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Yer
İstanbul
ASUS'ta çalıştığım için demiyorum, hiç şüphesiz en iyisi ASUS :) DonanımHaber incelemesinde kartı detaylıca görebilirsin zaten. Önümüzdeki hafta stoklarda olacak bir sorun olmazsa ;)

KS
Berkay Mert Koçak
Benimde aklımdan ASUS GTX 660Ti DİrectCU II modeli geçiyordu. GTX 670'in gerisinde kaldığı için bir an aklımda referans GTX 670 geçti. Ama aradaki farkın beni üzeceğini zannetmiyorum. Ayrıca GPU Tweak sayesinde GPU'nun bellek ve çekirdek hızlarına overclock yapabilme şansım olacak. :D Bu şans sayesinde GTX 670 ile arasında olan farkı kapatabileceğim. :D Hem daha uzun ömürlü hem daha serin. Bundan dolayı son karar olarak ASUS GTX 660Ti modelini tercih ediyorum. :)

Mert

Gigapat
Yer
Eskişehir
İstediğini alabilirsin. Zotac da fena değildir. Ancak ASUS'un kalitesi tartışılmaz.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Yer
İstanbul

Herkes özel soğutmalı çözümleri tavsiye ederken sizin referans tasarımı bulup tavsiye etmeniz pek uygun olmamaış açıkçası :) Önerdiğiniz model, nVidia'nın referans tasarımı ve soğutma pek de başarılı değil. Ayrıca kullanılan bellek yongaları ve güç besleme bileşenlerinin de ne olduğu belli değil. Tavsiye edilebilecek son model herhalde odur.

Kimse MSI'ı kötülediğimi düşünmesin. MSI'ın TwinFrozr III soğutmasını çok başarılı bulduğumu belirteyim.

M

Mr_YAMYAM

Ziyaretçi
Herkes özel soğutmalı çözümleri tavsiye ederken sizin referans tasarımı bulup tavsiye etmeniz pek uygun olmamaış açıkçası :) Önerdiğiniz model, nVidia'nın referans tasarımı ve soğutma pek de başarılı değil. Ayrıca kullanılan bellek yongaları ve güç besleme bileşenlerinin de ne olduğu belli değil. Tavsiye edilebilecek son model herhalde odur.

Kimse MSI'ı kötülediğimi düşünmesin. MSI'ın TwinFrozr III soğutmasını çok başarılı bulduğumu belirteyim.
Referans soğutma sistemlerini seviyorum. Diğer soğutma sistemlerinde kart bile tozlanırken, bu sistemlerde tozlar ve sıcak hava direk kasa dışına atılmaktadır. Bilinçli bir kullanıcı bu tür soğutma sistemlerinin özelliklerini bilir ve kasa fanlarını gerektiği gibi koyar. Benim önerilerim öncelikle kartın yapı kalitesini ele almaktadır. Elbette farklı model ve farklı markalarda çok fazla seçenek olsa da daha önce test etmiş olduğum bir kart olduğu için önermiştim. Bütçe gözönünde bulundurulduğunda elbette seçenekler değişebilecektir.

mevsres

Megapat
Bak bakalım bu soğutmalardan hangisi (heat pipe direct touch) teknolojisine sahip... Yani bu teknoloji (ısı borusu doğrudan temas) anlamına geliyor. Twin forzr iii ve DirectCU II. Bu teknolojiyi DirectCU II kullanıyor.

Twin Frozr iii'de her ne kadar borular işlemciye yakın olsada, arada alüminyum var. Fakat DirectCU II de doğrudan temas halinde borular.

Son düzenleyen: Moderatör:

Mert

Gigapat
Yer
Eskişehir
Olabilir. Ancak 2 soğutma da çok başarılı. Referans tasarım gibi değil :D

Yeni konular

Yukarı