Hangi internet servis sağlayıcısını tercih etmeliyim?

Merhaba arkadaşlar.

Biraz önce TTNET müşteri hizmetlerine kullandığım internet paketimin bittiğini ve yeni bir pakete geçmek istediğimi söyleyip e-posta atmıştım. Yarım saat önce bana telefondan dönüş sağladılar ve bana şu anda kullandığım paketin (yalın ultranet Plus (16 Mbps’e kadar) 100GB (ADSL) kampanyasının bittiğini ve eğer bu paket üzerinden kullanıma devam edersem 234 TL gibi bir fiyat ödeyeceğimi söylediler.

Ben şu anda kullandığım bu pakete 75 TL gibi bir fiyat ödüyordum fakat bana dedikleri şu; eğer yeni bir abonemiz bile sizin şu anda kullandığın pakete kampanyalı olarak geçmek isterse 110 TL gibi bir fiyat ücreti ödemek zorunda.

Ben de bu lafın üstüne kullanabileceğim en uygun ve düşük fiyatlı internet paketini sorduğumda bana; 16 Mbit hızında 90 TL değerinde bir paket önerdiler fakat ben internete bu kadar para vermek istemiyorum açıkcası. Bu yüzden konuştuğum kişiye teşekkür edip internet üzerinden farklı internet servis sağlayıcılarını da araştırıp tekrar size geri dönüş yapacağım dedim.

Sizce TTNET'de kalınır mı? Veya farklı bir internet servis sağlayıcısına mı geçmeliyim?

Ayrıca sizinde kullandığın internet servis sağlayıcılarını ve bunların internet paketlerini, ödediğiniz ücretleri merak ediyorum beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Tüm internet tavsiyelerine açığım bu arada.

Ek olarak aşağıya TTNET sitesinde ki paketleri ve ücretlerini bırakıyorum bir göz atarsınız.

1.png

2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
TTNET pişmanlıktır.
3 sene önce kullanırken internet kesiliyordu, hızı düşüyordu her hafta 1-2 tur müşteri hizmetlerini arayıp sövüp kapatıyorduk.
İnsan gibi konuşunca anlamıyorlar çünkü.
Bence Netspeed ya da Türktelekom tercih edin.
Türknet'in destek sistemi de berbat çünkü.
Türktelekom ise kaliteli ancak biraz pahalı.
Ben Superonline kullanıyorum 16 Mbps download 1 Mbps upload alıyorum. Aylık 65 TL para ödüyorum.

Bulunduğum bölgede fiber altyapı yok arkadaşlar bu yüzden benim için ilk öncelik hız değil fiyat, zaten altyapımın desteklediği maksimum hız 16Mbps bu yüzden farklı firmaları tercih etme gereği duydum TTNET'in böylesi fahiş fiyatlı paketlerine para ödemem.

Aslında aklımdaki firmaları sırasıyla şöyle yazayım;

1- Turkcell Superonline.
2- TürkNet.
3- Millenicom.
4- NetSpeed.
5- Kablonet.

Altyapıda fiber varsa uğraşma direkt ona geç. NetSpeed önermem hale oyun oynıcaksan bakma bile paket kaybından kısaca bilmiyorsan. Ping 60 tır ama paket kaybı %1'dir adamın üstüne ne kadar nişan alsa mermi geç gider ve gitmez. Altyapında fiber var ise Superonline veya Kablonet ona geç. En azından kafan rahatlar. Sadece benim gibi VDSL var ise TürkNet dene bir derim. Millenicom'da deneyebilirsin. Ama NetSpeed'e bakma bile.

@GerginGörünüşlüAdam Yalnız TTNET pişmanlıktır deyip Türk Telekom önermişsin. 🤣
TTNET Türktelekom altyapısında olduğunu biliyorum ancak yan binada oturan komşumuz sıkıntısız kullanıyor.
Onlar fazla anlamadığı için destek ekibiyle falan ben konuştum hemen hallettiler sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı