Hangi internet servis sağlayıcısını tercih etmeliyim?

Bulunduğum bölgede fiber altyapı yok arkadaşlar bu yüzden benim için ilk öncelik hız değil fiyat, zaten altyapımın desteklediği maksimum hız 16Mbps bu yüzden farklı firmaları tercih etme gereği duydum TTNET'in böylesi fahiş fiyatlı paketlerine para ödemem.

Aslında aklımdaki firmaları sırasıyla şöyle yazayım;

1- Turkcell Superonline.
2- TürkNet.
3- Millenicom.
4- NetSpeed.
5- Kablonet.

O zaman TürkNet'e hiç bakma. 85 TL'ye 16 Mbps almak kazıklıktır. Ve şöyle bir şey var altyapıda sıkıntısı var ise Türk Telekom altyapısını kullanan hangi firmaya geçersen geç sorun yaşarsın.

Bulunduğum bölgede fiber altyapı yok arkadaşlar bu yüzden benim için ilk öncelik hız değil fiyat, zaten altyapımın desteklediği maksimum hız 16Mbps bu yüzden farklı firmaları tercih etme gereği duydum TTNET'in böylesi fahiş fiyatlı paketlerine para ödemem.

Aslında aklımdaki firmaları sırasıyla şöyle yazayım;

1- Turkcell Superonline.
2- TürkNet.
3- Millenicom.
4- NetSpeed.
5- Kablonet.

Eğer fiber altyapın yoksa en ucuz hangi firmaysa ona geç zaten hepsi aynı altyapıyı kullanıyor. Tahaaüt bittikçe başka firmalara geç çünkü genelde yeni gelenlere özel tarifleri oluyor bu şekilde ucuza kullanabilirsin.

TTNET Türk Telekom altyapısında olduğunu biliyorum ancak yan binada oturan komşumuz sıkıntısız kullanıyor.
Onlar fazla anlamadığı için destek ekibiyle falan ben konuştum hemen hallettiler sorunu.

Bizim buraya Türk Telekom deli gibi yatırım yapıyor fakat daha bende fibrer altyapı yok. Bana dediler ki bulunduğunuz bölgede yatırımlarımızı daha fazla artırdık dediler.

Aslında kafamdaki şu; mesela Türk Telekom 16Mbit pakete 90 TL gibi bir fiyat çekiyor fakat dediğiniz gibi diğer firmaların çoğuda Türk Telekom altyapısı kullanıyor.

Fakat hiçbir firma kusursuz değil hepsinde insanlar sorun yaşıyor illaki yaşanır zaten bu olağan bir şey. Benim amacım şu 16 Mbit hıza Türk Telekom'a 90 TL ödeyeceğime Türk Telekom altyapısı kullanan başka bir firmaya geçip aynı hız değerine daha düşük bir fiyat ödemek. Bu yüzden başka firmaları tercih etme gereği duydum yanlış mı düşünüyorum?

Aslında kafamdaki şu; mesela Türk Telekom 16Mbit pakete 90 TL gibi bir fiyat çekiyor fakat dediğiniz gibi diğer firmaların çoğuda Türk Telekom altyapısı kullanıyor.

Fakat hiçbir firma kusursuz değil hepsinde insanlar sorun yaşıyor illaki yaşanır zaten bu olağan bir şey. Benim amacım şu 16 Mbit hıza Türk Telekom'a 90 TL ödeyeceğime Türk Telekom altyapısı kullanan başka bir firmaya geçip aynı hız değerine daha düşük bir fiyat ödemek. Bu yüzden başka firmaları tercih etme gereği duydum yanlış mı düşünüyorum?

Altyapında VDSL var mı?

Hocam bende onu yapmaya çalışıyorum zaten fakat kafam şu an allak bullak sadece öğrenmek istediğim hangi firma daha iyi ve hangisin tercih etmeliyim eğer bunu kararlaştırırsam o firmanın paketlerine bakıp kendime en uygun olanı seçmeye çalışacağım.

Hepsini tek tek dene bence. Her yerde değişiyor. Mesela benim bulunduğum bölgede en iyi iki firma Türk Telekom ve Superonline. Kablonet altyapısı sadece 1 sitede var.

Geri
Yukarı