Hangi işi yapıyor olsaydınız MSI GE76 Dragon Tiamat laptopa ihiyaç duyardınız?

X_DreamSoldier

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yüksek Öğrenci

Bu seviyede bir laptopa ihtiyaç duyulan meslekler hangisidir acaba?
Düşüncem sürekli seyahet edip ağır programlar kullanan diyeceğim ama gene de bu kadar ihtiyaç duyulan alan var mıdır? Eğer ağır programlar çalıştırıyorsa masaüstü soğutma, performans açısından daha mantıklı olduğu için bence buna gerekmez sizin bu konu hakkındaki düişünceniz nedir?

Alan bile var.(Yorumlarda dikkatimi çekti)

Meslek sahibi olmasına gerek yok zengin ve şanslı olsun yeter :D

MSI bu laptoplardan sınırlı sayıda üretiyor diye biliyorum işin şans kısmı oradan geliyor.

Zamanında üstteki ekranı kimler kullanıyor diye sormuştum kendime. Hatta bu nedir yahu diyip şaşırmıştım. Sonradan Koray Birand'ın videosunu izledim ve tamamen bilgilendim.
İleri düzey bir modellemeciysen, oyun tasarımcısıysan işini kolaylaştıracak her şeyi alabilirsin.

Yazılım, tasarım, render gibi işlerle uğraşıp bu işleri profesyonel olarak yapanlar için zaman oldukça önemli oluyor dolayısıyla performans istiyorlar. Taşınabilirlik de işin içine girince ihtiyac duyan insanlar oluyor doğal olarak. Laptop deyince insanların bu cihazın neden alındığını sorgulamasina da şaşmiyorum zira dilsel sebeplerden ötürü mantığı tam anlasilamiyor. Biraz daha detaylandirmak gerekirse bu cihaza "laptop" yerine "taşınabilir bilgisayar" dersek bu cihazı alan kişinin hangi sebeplerle aldığını anlamamiz daha kolay olacaktır.

Laptop icin aradigim kritler;
Hafif olmasi,
CPU performansi yuksek olmasi ve GPU'su fena olmamasi,
İnce olmasi.

Senin belirttigin laptop bana gore degil. Bence oyunlar kasada oynayinca veya konsolum varsa tadi cikar.

O yuzden boyle bir sey almak yerine, kasa dizmeyi tercih ederim.

Yapacagim isler;
Kodlama,
Render olur laptopda.

Yeni konular

Geri
Yukarı