Hangi JavaScript kütüphanesini öğrenmeliyim?

aptogen

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Front-end Developer
Önyüz-geliştiriciliğine başladım ve sırasıyla HTML, CSS, JavaScript öğrendim. Bunların yanında da Bootstrap'de aşama kaydediyorum ancak JavaScript kütüphanelerinden hangisine başlamalıyım diye sorguluyorum. Maalesef ki bu konuda kararsızım. Hangi JavaScript kütüphanesini öğrenmeliyim? TypeScript'e bakıyorum ve pek zorlanmadım. Ayrıca NodeJS'e başlamamı önerenler de mevcut. Bu konudaki düşüncelerinizi almak isterim.

Node bambaşka bir olay hocam. Backend'e yönelmek gibi bir hedefiniz yoksa Node çok mantıklı bir seçim olmayabilir ve JavaScript'i gerçekten ilerlediğinizi düşünüyorsanız bir Framework'e geçin. Tavsiyem React olacaktır. Devamında Mobile dönebilme ihtimali ve kullanım rahatlığı olarak gerçekten güzel bir Framework ya da masaüstü tarafına yönelebilmek adına electron da denenebilir.

Node bambaşka bir olay hocam. Backend'e yönelmek gibi bir hedefiniz yoksa Node çok mantıklı bir seçim olmayabilir ve JavaScript'i gerçekten ilerlediğinizi düşünüyorsanız bir Framework'e geçin. Tavsiyem React olacaktır. Devamında Mobile dönebilme ihtimali ve kullanım rahatlığı olarak gerçekten güzel bir Framework ya da masaüstü tarafına yönelebilmek adına electron da denenebilir.
Aklımda NodeJS sonrasında discord.js'e yönelmek var. React bana çok karmaşık geldiği için onda ilerlememeyi tercih ettim. Ayrıca TypeScript de hoşuma gidiyor, onda da yavaş yavaş ilerliyorum.

Hocam eğer ben fullstack olacağım diyorsanız tavsiyem Node js öğrenmeniz. Oldukça iyi bir Framework. Ama ben olsaydım ilk React ile başlardım. Oldukça iyi bir Framework olduğunu düşünüyorum. Yinede sana kalmış ama 2'sini debilirsen sana çok şey katar.

Yeni konular

Geri
Yukarı