Hangi konsol daha iyi?

Gamepass ve bütün eski Xbox oyunlarını oynatacağı için(yanlış biliyorsam düzeltin lütfen)Xbox series X derim.Bütçe daha düşükse series s de alınabilir.Acelen yoksa 2 sene beklemeni tavsiye ederdim dolar sabit olsaydi.

Bu paraya hani Ryzen 5 5600, RTX 3060 Ti sistem toplarız hani, ben olsam şuan almazdım, her yani nesil konsol çıkışlarında olduğu gibi bu konsollarda da sorunlar oluyor.
Ama soru hangi konsol.
Arkadaşın dediği gibi , zevkine kalmış.

Ben Nintendo alırım ancak illa konsolsa playstaiton alırım kendini kanıtlamışlar ve her sene dualsenseleri acayip iyi oluyor ancak Xbox cephesinde Game Pass avantajı var kısacası paran varsa PS al paran yoksa Xbox.

Şahsen bu iki konsolda da alındıktan sonra masraflar bitmiyor. İyi bir deneyim için kullanıcılar iyi bir de monitör veya televizyon istiyorlar. Fiyatlar ortada onu aldın, bunu aldın ortaya hiç de küçümsenmeyecek fiyatlar çıkıyor. Objektif olarak bakılacak olunursa PlayStation'un özel oyunlarının güzel olduğu aşikar. Fakat daha önceden PlayStation 4 kullanmış biri iseniz daha fazla oyun gelene kadar bence sizin için şu anki oyunları ile PlayStation 5 hiçbir anlam ifade etmeyecektir. Sony'nin bir diğer yeniliği de Dualsense'deki titreşim olayı. Bu özelliği de hangi oyunların kullanacağı belli değil. Son zamanlarda 4 - 5 saatlik bir oyun Sony tarafında 600TL'ye varan fiyatlarla piyasaya sürüldüğünü gördük. PlayStation 5'im olsa bir oyun aldıktan sonra ondan hemen sonraki oyunu almam için biriktirmem gereken para için oldukça süre geçecek. O zaman ne anlamı kaldı ki? 5 aya kalmaz elde konsol var oyun yok olayına geri döner. Bu seferde süs olarak tutmaya başlarım herhalde.
Xbox tarafına geldiğimiz de aldıktan sonra uzun yıllar kullanabileceğimiz bir bilgisayar olarak görebiliriz. Alırsın mis gibi Gamepass'ini açarsın oyundan oyuna gezinirsin. Kütüphane sistemi var diye kötü oyunlar da yok. Her gün bakıyoruz farklı bir kaliteli oyun firmasını satın almış ve Gamepass'e dahil etmiş. Fakat Xbox'da bilgisayarı olmayan bir kullanıcı için bence oldukça caziptir. Uzun lafın kısası halihazırda bir sistemim olmasa ve Xbox ile PlayStation arasında kalsam seçimim Xbox olurdu. Bunun için en büyük etmende oyun fiyatları diyebilirim.
Not: Uzun olmasın diye her cümle de tekrar tekrar yazmadım. Karşılaştırmamı Xbox Series X vs PlayStation 5 arasında yaptım.

Arkadaşlar nedeni ile yazar mısınız? Bence PlayStation serisi çünkü kendimi bildim bileli bu konsoldan oynuyorum. PS3, PS4 sorun yaşamadım, akıcı oynanış sunuyorlar ancak arada bir FPS düşüşü yaşanıyor. Sorun yok oynanabilir ama.
Kısa ve net bişey söyleyeceğim oyun kolu ve oyunlar veya fiyatlar umrumda değil xbox series x 120 fps 4k deneyimi sunuyor ve xbox one de de böyleydi (mdikş oyunlar hariç) ancak ps5 ise hala 60 fp 4k dneyim sunuyor ayrıca xboxun daha iyi donanıma ahip olduğunu biliyoruz güç olarak xbox daha iyi ama ben kendimi bildim bileki falan diyorsan o senin tercihin playstation
Xbox Series S en iyisi. 5.000 liraya güncel oyunları 6-7 yıl oynatacak makine. Mis gibi.
6 7 yıl mı o makineye garanti 2 yıl veriyolar çok da uzun ömürlü değil bence

En iyi konsol veya en iyi PC satın alabildiğin cihazdır. Millet ooo onda exc oyun var diğerinde oyun ucuz diyebilir. Aldırma. Genelde konsol tayfası fanatiktir siyasi partiye çeker gibi çekmek isterler kendi saflarına.

Kısa ve net bişey söyleyeceğim oyun kolu ve oyunlar veya fiyatlar umrumda değil xbox series x 120 fps 4k deneyimi sunuyor ve xbox one de de böyleydi (mdikş oyunlar hariç) ancak ps5 ise hala 60 fp 4k dneyim sunuyor ayrıca xboxun daha iyi donanıma ahip olduğunu biliyoruz güç olarak xbox daha iyi ama ben kendimi bildim bileki falan diyorsan o senin tercihin playstation

6 7 yıl mı o makineye garanti 2 yıl veriyolar çok da uzun ömürlü değil bence
Ben da ha önceden Xbox serisinden bir cihaz kullanmadım Xbox serisine çamur da atmadım sadece PS serisi ile başladım onun ile devam ediyorum bunu belirttim Xbox serisini da ha önceden araştırmadığım için bir bilgim de yoktu.

PS4 kullanıyorum ama bence Xbox daha iyi gerek donanım gerek Gold üyeliği ve Xbox Pass gibi üyelikleri çok iyi bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı