Hangi konuda uzmanlaşılır?

Radebaugh

Hectopat
Makaleler
1
Her gün eve geliyorum, bilgisayarı açıyorum, C++ dersleri izliyorum ve sıkılıp kapatıyorum sonra oyun oynamaya başlıyorum.
Bunun devam etmemesi için bir konuda uzmanlaşmak kendimi geliştirmek istiyorum.
Örnek olarak sistem toplama, mavi ekran hatalarını okuma vb. öneriniz var mı?

Selam Benim, son aldığım mavi ekran hatasındna başlayabilirsin konularımda mevcut :D

Şaka bir yana, Algoritmadan ilerleyebilirsin en temeli işin alfabesi budur kendine ir hedef koy 1 ıl içinde karışık akış şeması çiziyor ve okuyabiliyor ol.

Her gün eve geliyorum, bilgisayarı açıyorum, C++ dersleri izliyorum ve sıkılıp kapatıyorum sonra oyun oynamaya başlıyorum.

Ben pandemi kısıtlamasından dolayı uzun süre evde kalmıştım. Oynamadık oyun kalmadı sıkıldım oyun oynamaktan ne yapim ne edim dedim oyun yapayım dedim. Şu an Unreal Engine 4 üzerinde yoğunlaştım. Bence üzerinde çalışırken seni çok fazla saracak konular üzerinde çalış. Bunu da kendin bulmalısın.

Belki mod yapımı olabilir (minecraft'ta türk modcular azdır ilklerden olabilirsiniz belki), belki yerli oyun yapanlara katkıda bulunabilirsiniz, belki kendi oyun projenizi yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bu şekilde uzmanlaşamazsın. Kesinlikle yazılım alanı hakkında güzel ve sıkı bir araştırma yapmalısın akabinde yazılımlarını alanları inceleyip hangisi sana uygun geliyorsa onu seçip o alan üzerine yoğunlaşıp o alanın programlama dillerini ve teknolojilerini öğrenmelisin. Bunun yanında bolca pratik, büyük-küçük proje incelemelisin veya yapmalısın, temiz kod yazmayı öğrenmelisin, kodlarında yorum satırı kullanmalısın. C++, C#, Python vs. popüler programlama dilleri olduğu için onlarla başlamanızı önermiyorum. Öncelikle alan belirleyin ve ne yapacağınızı. Edit; 6 senedir yazılım ve teknolojilerinin içindeyim ve şu an Full-stack Developer'lık yapıyorum.

Uzmanlaşmak yerine kendine geliştirmeye çalışabilirsin. Bir şeyde uzmanlaşmak zaman isteyecektir.

Şahsen ben mavi ekran ile 1 senedir ilgileniyorum ve hala uzman değilim.

İlla yazılım öğrenmene veya mavi ekran hatası çözmene gerek yok. Tabii ilgi alanların farklı olabilir ama genel kültürünü arttıracak şeyleri yapmanı öneririm.

1) İngilizce çalış ve öğren.
2) Kitap okuyabilirsin.
3) Yabancı dizi veya film izle.
4) Tarihini öğrenebilirsin, gerçekten bazı zamanlar aydınlanıp seni içine çekebiliyor.
5) İnsanlığın tarihi, insanlığın evrimi hakkında kendini geliştirebilirsin.
6) Matematik seviyorsan isen geometri alanında kendini geliştirebilirsin.
7) Bilim adamların hayatlarını araştırıp ilham alabilirsin.
8) Bilgisayarların tarihlerini, transistor, Alan Turing gibi konuları araştırabilirsin.

Uzmanlaşmak yerine kendine geliştirmeye çalışabilirsin. Bir şeyde uzmanlaşmak zaman isteyecektir.

Şahsen ben mavi ekran ile 1 senedir ilgileniyorum ve hala uzman değilim.

İlla yazılım öğrenmene veya mavi ekran hatası çözmene gerek yok. Tabii ilgi alanların farklı olabilir ama genel kültürünü arttıracak şeyleri yapmanı öneririm.

1) İngilizce çalış ve öğren.
2) Kitap okuyabilirsin.
3) Yabancı dizi veya film izle.
4) Tarihini öğrenebilirsin, gerçekten bazı zamanlar aydınlanıp seni içine çekebiliyor.
5) İnsanlığın tarihi, insanlığın evrimi hakkında kendini geliştirebilirsin.
6) Matematik seviyorsan isen geometri alanında kendini geliştirebilirsin.
7) Bilim adamların hayatlarını araştırıp ilham alabilirsin.
8) Bilgisayarların tarihlerini, transistor, Alan Turing gibi konuları araştırabilirsin.
C++ ve Tarih, Edebiyat konuları üzerinde çalışmak istiyorum.
Sizce nasıl bir seçim?

Yeni konular

Geri
Yukarı