Hangi Linux dağıtımı kullanılmalı?

FTimurlenk

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, Windows'un saçma sapan hataları ve bir süre sonra kendi kendine kasmaya başlaması nedeniyle artık Linux'a geçme zamanının geldiğini düşünüyorum.

Eski bir Gaming laptop kullanıyorum. Laptop: i5 3210M, 12 GB RAM, 128 GB SSD + 750 GB HDD, Intel HD 4000 + GTX 660M ekran kartından oluşuyor. Oyun oynamıyorum, yazılımla uğraşmaya başladım; Visual Studio Code ve Android Studio'yu sorunsuz kullanabileceğim "Ubuntu" dışında bir dağıtım arıyorum. Yazılım dışında bilgisayarı sadece dizi, film, Twitch gibi günlük şeyler için kullanıyorum.

i5 3210M, 12 GB RAM, 128 GB SSD + 750 GB HDD, Intel HD 4000 + GTX 660M

Cinnamon indirdim, ama onu da denerim en stabili neyse devam ederim :)

Bu sistem için Cinnamon daha uygun bir seçim olmuş. MATE daha sade ve daha geleneksel bir kullanım imkanı sunuyor. İstersen yeniden kurulum yapmadan, kurulu Cinnamon sürüme MATE masaüstünü de ekleyebilirsin. Giriş yöneticisinden masaüstünü seçip oturum açabiliyorsun.

Bu sistem için Cinnamon daha uygun bir seçim olmuş. MATE daha sade ve daha geleneksel bir kullanım imkanı sunuyor. İstersen yeniden kurulum yapmadan, kurulu Cinnamon sürüme MATE masaüstünü de ekleyebilirsin. Giriş yöneticisinden masaüstünü seçip oturum açabiliyorsun.
Henüz kurulum yapmadım, sanırım yarın kurulum yapıp yorumumu yazarım :)

Geri
Yukarı