Hangi mesleğe sahipsiniz?

Makineye bir tane şiir ver de çevirsin. Görelim bakalım nasıl çevirecek diye düşünüyorum. :D
Gerçekten haklısınız bu kafada olanlar biraz garip geliyor bana. Haklı oldukları bir kısım var ama çok abartı bir durum günümüz şartlarında. Peki gelir olarak bir sıkıntı çektiniz mi? Ayrıca dil kısmında yalnızca tek dil ile mi ilerlediniz yoksa farklı diller ile geliştirip mesleğinizde kullandınız mı?

Gerçekten haklısınız bu kafada olanlar biraz garip geliyor bana. Haklı oldukları bir kısım var ama çok abartı bir durum günümüz şartlarında. Peki gelir olarak bir sıkıntı çektiniz mi? Ayrıca dil kısmında yalnızca tek dil ile mi ilerlediniz yoksa farklı diller ile geliştirip mesleğinizde kullandınız mı?
B1 seviyesinde Almanca var ama herhangi bir şekilde çeviri için kullanmıyorum Almanca'yı. Sıkıntı tabi bilmediğin alanlarda çekiyorsun ama oturup ders çalışır gibi konulara ve kağıtlara çalışınca sözlü açıdan sıkıntı kalmıyor. Yazılı çeviri zaten makale-tez-kitap gibi ağır şeyler olmadığı sürece basit.

Yeni konular

Geri
Yukarı