Hangi meslek seçilmeli?

Hangi Meslek?

• Bilgisayar Mühendisliği

• Uçak Mühendisliği

• Mekatronik Mühendisliği

• Elektronik Ve Haberleşme Mühendisliği

• Endüstri Mühendisliği

• İnşaat Mühendisliği

• Makine Mühendisliği

• Kontrol Ve Otomasyon Mühendisliği

• Matematik Mühendisliği

• Uzay Mühendisliği

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Şu anda ülkede havacılık ve elektronik yönünde gelişmeler yapıldığı için TR için önü açık gibi duruyor bu mesleklerin.

Bana göre dünyanın gelecekte en fazla ihtiyaç duyacağı meslek: "Yazılım Mühendisliği" olacak. Bunu kendi alanım olduğu için demiyorum. Tüm her şey artık teknolojik ve hepsinin birer yazılıma ihtiyacı var. Şu anda piyasada sağlam ve işinin eri yazılımcı bulmak zor, olanların çoğu da şirketlerde zaten ama ilerde şu andan daha fazla ihtiyaç olunca bu ihtiyacı karşılayacak kişi sayısı yok. O yüzden yazılım sektöründe iyi olursanız, kendinizi sürekli geliştirirseniz önünüz çok açık olur.
Bence moleküler biyoloji de daha da önemlileşecek. İleride salgın hastalıklar daha fazla olur muhtemelen.

Hangisiyle uğraşmayı seviyorsan. Ben Yurtdışında kesin bir işim olacağı için bilgisayar mühendisliği seçtim. Eğer öyle bir şey olmasaydı gerçekten sevdiğim iktisatı seçerdim. Şu an 2. Üniversite kapsamında da iktisat okuyorum ve çalışmaktan keyif alıyorum yormuyor.

Ben seçilen bölümün çok ekstrem durumlar haricinden önemsiz olduğu görüşündeyim. Sevdiğiniz işi hakkını vererek yaptığınız sürece başarı sizi buluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı