Hangi monitör büyüklüğüne sahipsiniz ve hangisi alınmalı?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Bende 27 inç(70cm) 1080p, 48cm 1440x900, 44cm1440x900 monitörler var.
Ekstra olarak 81cm HD TV var.

1080p olan haricinde diğerlerini pek beğenmiyorum. Çünkü bazı şeylerde küçük veya yamuk kalıyor içindekinler.

Kendime başka monitörler veya projeksiyon almağı düşünüyorum en ucuzlardan.

Genelde YouTube'a bakan biriyim. Oyunlar için elimdeki 1080p olan gayet iyi.

Asıl mesele hangi boy almalıyım veya projeksiyon mu almalıyım?

Anket ile de popüler boyları öğrenmiş oluruz.

Kendime 27 inç alasım var ama biraz daha pahalı diğerlerine göre. Alasım var çünkü hem sahip olduğumun yanında güzel durur hem ne kadar büyükse o kadar iyidir diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende 27 inç(70cm) 1080p, 48cm 1440x900, 44cm1440x900 monitörler var.
Ekstra olarak 81cm HD TV var.

1080p olan haricinde diğerlerini pek beğenmiyorum. Çünkü bazı şeylerde küçük veya yamuk kalıyor içindekinler.

Kendime başka monitörler veya projeksiyon almağı düşünüyorum en ucuzlardan.

Genelde YouTube'a bakan biriyim. Oyunlar için elimdeki 1080p olan gayet iyi.

Asıl mesele hangi boy almalıyım veya projeksiyon mu almalıyım?

Anket ile de popüler boyları öğrenmiş oluruz.

Kendime 27 inç alasım var ama biraz daha pahalı diğerlerine göre. Alasım var çünkü hem sahip olduğumun yanında güzel durur hem ne kadar büyükse o kadar iyidir diye düşünüyorum.

21.5 inch 60Hz 🤮

ne kadar büyükse o kadar iyidir diye düşünüyorum.

Asus TUF VG249Q 23.8" 144Hz 1080p

Bende geçen sene böyle düşünüp büyük bir monitör almıştım. Sonra fark ettim ki boyut önemli değilmiş, hangisinde rahat ediyorsan o alınmalıymış. Büyük olunca gözle takip etmenin dışında mecbur kafamı da sürekli sağa sola çevirmeye başladım. Oda bir kaç saat sonra baş dönmesi yapıyordu. Sonra arkadaşıma sattım onu 23,8" aldım. Benim için en ideal boy buymuş bunun üstüne çıktım mı rahatsız ediyor. Sende kendin için en uygununu bulmaya çalış boyut olarak. Zaten halihazırda 27" kullanıyormuşsun. Ona alışmışındır yine bir 27" alabilirsin mesela.

Projeksiyon cihazı mevzuna gelecek olursak aşırı film ve video izleyen birisiysen oda güzel olabilir. Eğer odan müsaitse yatağının karşısına doğru yansıtırsın, yattığın yerden güzel güzel izlersin. Aşırı rahat olur yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı