Hangi Nintendo DS alınmalı?

Y451

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhabalar, hangi Nintendo DS'i almalıyım? (DS,.DSi, 2DS, 3DS + Lite olanlar) 3D olup olmaması benim için çok önemli değil, ayrıca CFW nedir, hangi ülkeyi seçmeliyim, bilmem gerekenler neler, shop desteği kesildi mi ve DS oyunlarını 3DS'de veya 2DS oyunlarını DS'de oynayabiliyor muyum?

Merhabalar, hangi Nintendo DS'i almalıyım? (DS. Dsi, 2DS, 3DS + Lite olanlar) 3D olup olmaması benim için çok önemli değil, ayrıca cfw nedir, hangi ülkeyi seçmeliyim, bilmem gerekenler neler, shop desteği kesildi mi ve DS oyunlarını 3DS'de veya 2DS oyunlarını DS'de oynayabiliyor muyum?

Emülatörden beleşe oyna.

Ben de 3DS var ve bu konu için yaratılmışım.Sorularını cevaplayayım.
1: DS 2DS ve 3DS'ten önceki jenerasyonun oyun konsoldur.
2: DS lite ve Fat kasa DS arasında hiç fark yok sadece estetik.Ama DSi'da internete bağlanma özelliği var fakat ne yazıkki modern modemlerde çalışmıyor.
3: 3DS için paran yetiyorsa al ama 2DS alsan da olur.
4: CFW 3DS'i hacklemektir.B1 seviyesinde ingilizceyle evde kendin yapabileceğin bir işlemdir (ben de yaptım).
5: CFW yaparım diyorsan region kilidi kaldırılabiliyor(Nasıl bilmiyorum.).
6: Ekstra olarak new 3DS'lerde sağ üstte 2.joystick görevi gören bir düğme var(C-stick) ve ram 2 katına çıkartılmış.C-stick zaten topu topu 3-4 oyunda kullanılıyopr elzem değil.Şu ekonomide de gereksiz pahalı olan new versiyonlarını almak ne kadar mantıklı o da sizin bileceğiniz iş.
Ben old 3ds aldım ve memnunum.Metrodayken canım sıkıldıkça SSB'da botları yok ediyorum eğlenceli oluyor.Başka sorun varsa cevaplayabilirim.

Ben de 3DS var ve bu konu için yaratılmışım.Sorularını cevaplayayım.
1: DS 2DS ve 3DS'ten önceki jenerasyonun oyun konsoldur.
2: DS lite ve Fat kasa DS arasında hiç fark yok sadece estetik.Ama DSi'da internete bağlanma özelliği var fakat ne yazıkki modern modemlerde çalışmıyor.
3: 3DS için paran yetiyorsa al ama 2DS alsan da olur.
4: CFW 3DS'i hacklemektir.B1 seviyesinde ingilizceyle evde kendin yapabileceğin bir işlemdir (ben de yaptım).
5: CFW yaparım diyorsan region kilidi kaldırılabiliyor(Nasıl bilmiyorum.).
6: Ekstra olarak new 3DS'lerde sağ üstte 2.joystick görevi gören bir düğme var(C-stick) ve ram 2 katına çıkartılmış.C-stick zaten topu topu 3-4 oyunda kullanılıyopr elzem değil.Şu ekonomide de gereksiz pahalı olan new versiyonlarını almak ne kadar mantıklı o da sizin bileceğiniz iş.
Ben old 3ds aldım ve memnunum.Metrodayken canım sıkıldıkça SSB'da botları yok ediyorum eğlenceli oluyor.Başka sorun varsa cevaplayabilirim.
CFW yaptığımda online oyun oynayabilir miyim ve Pokemon Black & White, Animal Crossing gibi oyunlae var mı ve SSB'yi multiplayer oynayabilir miyim?
Oyun bakımından daha çok alternatifi olan bir konsola yönel derim ben. Ayrıca 3DS oyunları pahalıdır. Haberin olsun.

Zaten DS alma amacım Mario, Pokemon tarzı oyunlar oynamak. Çünkü bu oyunlar emülatör dışında PC'de bulunmuyor.

Son düzenleme:
CFW yaptığımda online oyun oynayabilir miyim ve Pokemon Black & White, Animal Crossing gibi oyunlae var mı?
Evet online oynayabilirsin.Animal crossing açısından halihazırda DS desteği bulunduuğu için New leaf ve Wild world oynayabilirsin).Pokemon oyunlarına gelirsek eğer ben cfw kururum diyorsan Sun&Moon öncesi çıkmış bütün pokemon oyunlarını 3DS'ten emulatorle oynayabilirsin.Bunun yanısıra built-in DS desteği var konsolun yani DS kartuşunu bildiğiniz akıp DS oyunlarını oynayabilirsiniz.

Evet Online oynayabilirsin. Animal crossing açısından halihazırda DS desteği bulunduuğu için New leaf ve wild world oynayabilirsin).Pokemon oyunlarına gelirsek eğer ben cfw kururum diyorsan sun&moon öncesi çıkmış bütün Pokemon oyunlarını 3DS'ten emulatorle oynayabilirsin. Bunun yanı sıra built-in DS desteği var konsolun yani DS kartuşunu bildiğiniz akıp DS oyunlarını oynayabilirsiniz.

Peki bu bahsettiğiniz hangi konsol için geçerli, ayrıca ben Türkiye fiyatlarından dolayı DS almayı düşünüyorum. Ayrıca DS Lite mı yoksa DS mi önerirsiniz? Ayrıca DS'te 3DS oyunlarını oynayabilir miyim ve cfw yaparsam Online ssb oynayabilir miyim?
Bu arada ekranı çok mu küçük?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı