Hangi oyuncu laptopu alınmalı?

Öneriniz için çok teşekkür ediyorum 1 ay sonra alma ihtimalim çok yüksek stokda kalmama durumu gibi şeyler yaşanma şansı var mı peki?
Hepsiburada üzerinde stok sıkıntısı yaşaman çok düşük, ürün bitse bile 1-2 gün içerisinde tekrardan stoklar geliyor. Tek sıkıntı 1 ay içinde zam gelmesi olur ki buda çok muhtemel.

Hepsiburada üzerinde stok sıkıntısı yaşaman çok düşük, ürün bitse bile 1-2 gün içerisinde tekrardan stoklar geliyor. Tek sıkıntı 1 ay içinde zam gelmesi olur ki bu da çok muhtemel.

Peki laptop ısınması aşırı derecedemi yani ne kadar hiç laptop almasamda her laptop un ısındığını biliyorum ancak şarj ve ısınma konusunda beni bilgilendirir misiniz bir de oyunları kaç FPS değerinde oynayabilirim?

Peki laptop ısınması aşırı derecedemi yani ne kadar hiç laptop almasamda her laptop un ısındığını biliyorum ancak şarj ve ısınma konusunda beni bilgilendirir misiniz bir de oyunları kaç FPS değerinde oynayabilirim?
Kendi laptopuma yakın olduğu için ona göre konuşucam.
İletken madde olarak termal macun değil, sıvı metal kullanıldığı için ısı iletimi oldukça iyi(bir laptop için). 4-5 Saatlik yüksek grafikte 1080P Witcher:3 sonucu;
işlemci:85-89 derece (90C hiç görmedi), 4.4Ghz sabit frekans.
ekran kartı: 76-80 derece (80 üstüne çıkmadı).
Sıcaklıklar laptop için normal düzeyde denilebilir.
Batarya %100 doluyken 2 saat bile oyun oynatmıyor, hele bide yüksek grafiklerde oynuyorsan.
not: Batarya ile oyun oynamanızı önermem her zaman AC(adaptör) akımını kullanarak oyun oynamanızı öneririm. FPS yarı yarıya düşüyor ve droptan oynanmıyor. Şarjda oynamak en sağlıklısı olucaktır.
Normal kullanımda ise (internette takılma-video izleme) 5 saati görüyor.
FPS konusunda rahat olun RTX 3050-ryzen 7 4800h kombinasyonu ile günümüz tüm AAA oyunlarını 1080P medium-high ayarlarda 60fps çok rahat oynarsınız. Önümüzdeki 2-3 yıl için bu geçerli, sonrasında grafikleri kısa kısa 5-6 yıl rahat bir oyun deneyimi size yaşatıcaktır. Toplam ömrü ise (düzenli bakımlar ile) 8-9 yıl arası olucaktır.

Geri
Yukarı