Çözüldü Hangi oyunu açsam çöküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KaanKurt

Hectopat
Her şeyi denedim. DDU ile driveri tekrar yükledim, BIOS'u sıfırladım, oyunları tekrar yükledim, ama olmuyor yine de çöküyor. Tek çarem format mı kaldı artık?

Direkt masaüstüne çöküyor, error falan vermeden. Önce hafif donuyor bir iki saniye sonra donup çöküyor.
Boş zamanımı zehir etti resmen.

Çözüm
Oyuna yönelik birkaç çözüm önerisi belirteceğim. Bunlardan fayda gelmezse diğer oyunlar için de Process Monitoru raporu oluşturun.

G:\SteamLibrary\steamapps\common\Holdfast Nations At War/MonoBleedingEdge/ klasörünü silmeyi, sonrasında oyun dosyalarını tekrar doğrulamayı deneyebilirsiniz.

Web sitelerinde şunu belirtmişler:
  • Windows+R ile çalıştırı başlattıktan sonra %appdata% yoluna gidin.
  • Yukarıdaki sekmeden LocalLow klasörüne geri dönün. Ardından ''Anvil Game Studio'' klasörün ve ardından ''Holdfast NaW'' klasörünü açın.
  • ''Holdfast NaW'' içindeki ''HoldfastOptions'' dosyasını not defteri ile açın ve graphicsLevel değerini 0 yapın.
Raporda göremedim ama varsa Afterburner gibi kaynak izleyici programları da kapatmayı önermişler. Oyunu en düşük ayarlarda başlatmak da bir seçenek.

Ama ben sorunu çözebileceksek bunlardan ziyade diğer oyunlar ait Process Monitor raporlarıyla çözebileceğimizi düşünüyorum. Onları da paylaşırsanız güzel olur.
Etiketler nedense gelmedi, şans eseri gördüm konuyu.

Armoury Crate ve LGHub yazılımlarını kapatın. Sorun devam ederse oyuna ait olay görüntüleyicisi raporu paylaşın.

Farklı oyunlara ait Process Monitor raporları da yardımcı olabilir. Bu rapordan pek bir şey elde edemedim.

Etiketler nedense gelmedi, şans eseri gördüm konuyu.

Armoury Crate ve LGHub yazılımlarını kapatın. Sorun devam ederse oyuna ait olay görüntüleyicisi raporu paylaşın.

Farklı oyunlara ait Process Monitor raporları da yardımcı olabilir. Bu rapordan pek bir şey elde edemedim.

bunları bulabildim.

Dosya Ekleri

• unknown-148.png
    unknown-148.png
    213,8 KB · Görüntüleme: 16
  • unknown-228.png
    unknown-228.png
    205,9 KB · Görüntüleme: 15
  • unknown-404.png
    unknown-404.png
    215,4 KB · Görüntüleme: 14
Oyuna yönelik birkaç çözüm önerisi belirteceğim. Bunlardan fayda gelmezse diğer oyunlar için de Process Monitoru raporu oluşturun.

G:\SteamLibrary\steamapps\common\Holdfast Nations At War/MonoBleedingEdge/ klasörünü silmeyi, sonrasında oyun dosyalarını tekrar doğrulamayı deneyebilirsiniz.

• Yukarıdaki sekmeden LocalLow klasörüne geri dönün. Ardından ''Anvil Game Studio'' klasörün ve ardından ''Holdfast NaW'' klasörünü açın.
  • ''Holdfast NaW'' içindeki ''HoldfastOptions'' dosyasını not defteri ile açın ve graphicsLevel değerini 0 yapın.
Raporda göremedim ama varsa Afterburner gibi kaynak izleyici programları da kapatmayı önermişler. Oyunu en düşük ayarlarda başlatmak da bir seçenek.

Ama ben sorunu çözebileceksek bunlardan ziyade diğer oyunlar ait Process Monitor raporlarıyla çözebileceğimizi düşünüyorum. Onları da paylaşırsanız güzel olur.

Çözüm
@Jayce

bu da battlefield V.

iCUE yazılımını da kapatın. Hatta kaldırıp sistemi yeniden başlatırsanız daha iyi olur. TunnelBear'ı da kapatın. VPN açıksa etkisi olabilir.

iCUE yazılımını da kapatın. Hatta kaldırıp sistemi yeniden başlatırsanız daha iyi olur. TunnelBear'ı da kapatın. VPN açıksa etkisi olabilir.
Logfile.rar bu sefer biraz daha uzun sürdü çökmesi.
bu da icue tamamen kaldırılmış rapor.

Son düzenleme:
Sorununuzu oyunun açılırken çökmesi olarak anlamıştım. Oynayış sırasında oluyorsa farklı sebepleri vardır. Isı değerlerini kontrol ettiniz mi öncesinde?

Yeni konular

Geri
Yukarı