Hangi parçayı değiştirmek sistemi daha fazla hızlandırır?

ardapyut

Femtopat
Daha fazla  
İşlemci: i5 3470.

Ekran kartı: AMD Radeon R7 240 series.

HDD 240 GB.

Anakartı bilmiyorum şu an öğrenemem de.
Mesela ekran kartını değiştireyim ama işlemci ile oyuncak bir ekran kartı olsun aynısı işlemci içinde geçerli veya SSD'de alabilirim ama 3'den birini alabilirim.

Bilgisayardan tek GTA 5 oynuyorum rage MP roleplay.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: i5 3470.

Ekran kartı: AMD Radeon R7 240 series.

HDD 240 GB.

Anakartı bilmiyorum şu an öğrenemem de.
Mesela ekran kartını değiştireyim ama işlemci ile oyuncak bir ekran kartı olsun aynısı işlemci içinde geçerli veya SSD'de alabilirim ama 3'den birini alabilirim.

Bilgisayardan tek GTA 5 oynuyorum rage MP roleplay.

SSD alın. Ama alırken SanDisk SSD Plus Adata su 630 gibi kronik sorunlu modeller almayın.

İşlemciniz çokta güçsüz değil ortalama bir ekran kartında darboğaz yapmaz. Bütçeniz nedir?

SSD eklersen bu tüm sistemi etkiler, Windows açılış hızından tutmuş oyunun açılışına dek. Fakat oyun açıldıktan sonra SSD çok fark etmez. O zaman ekran kartı devreye girer. Yani tüm sistem hızlansın diyorsan Windows, GTA 5 ve en çok kullandığın programlara yetecek kadar bir SSD al derim. Fakat ben oyunun açılmasını beklerim, asıl oyun akıcı olsun dersen burada daha iyi bir ekran kartı fark koyar.

SSD eklersen bu tüm sistemi etkiler, Windows açılış hızından tutmuş oyunun açılışına dek. Fakat oyun açıldıktan sonra SSD çok fark etmez. O zaman ekran kartı devreye girer. Yani tüm sistem hızlansın diyorsan Windows, GTA 5 ve en çok kullandığın programlara yetecek kadar bir SSD al derim. Fakat ben oyunun açılmasını beklerim, asıl oyun akıcı olsun dersen burada daha iyi bir ekran kartı fark koyar.

Haklısın. Ben Roblox'u açarken 1 dakika bekliyorum ama rahat 70 FPS alıyorum.

Geri
Yukarı