Hangi Photoshop paketini almalıyım?

mustaine

Kilopat
Yer
Anaheim, Los Angeles, CA
Daha fazla  
Merhabalar. Photoshop almak istiyorum. Adobe sitesinden alacağım. Diğerleriyle ilgilenmediğim için CC almak istemiyorum. Sadece Photoshop. 2 ayrı paket var. Birisi Photoshop + lightroom, diğeri ise sadece Photoshop ancak içinde fresco diye bir şey daha var. Sanırsam çizim ile alakalı ama aralarındaki 70 TL’lik farka değmez ve çizimle pek aram yok. Sadece Photoshop üzerine kullanacağım. 70 TL‘yi o pakete vereceğime 70 TL’den biraz daha ucuza 1 TB bulut depolamalı Photoshop + lightroom paketini alırım. En önemli sorum ise amatörüm ve bu dönemlerde kendimi geliştirmek istiyorum. Geliştireceğime de inanıyorum. Siz yerimde olsanız ne yapardınız ve ne önerirsiniz? Ayrıca bu CS6 olayı nedir? Benim alacağım daha mı farklı? Farklı ise aralarında nasıl bir fark var? Bu depolama olayı nedir? 20 GB be 1 TB olmak üzere iki seçenek var. 20 GB üzerinde çalışma yapınca kaydedemeyecek miyim? Yoksa bir bulut servisi midir? Ne gibi bir artısı olur? Şimdiden teşekkürler. Biraz fazla soru sordum, acemiliğime verin lütfen :)

Link: Adobe Creative Cloud

85B7EAE4-BAEE-4D9A-8C94-4D54622844AF.jpeg

Tavsiyem eğer bu uygulama üzerinden ticari bir geliriniz olmuyacaksa malum yollardan kullanmanız. Öğrenmek amaçlı bunu kullanıp para kazanacağınız işler yapmaya başladığınızda alabilirsiniz.

Eğer illa alıcam derseniz fotoğraf planı + 20 GB en mantıklısı. 1 TB alanı doldurmak nerdeyse imkansız. Her ay gereksiz para vermiş olursunuz çok lazım olursa aylık 5 TL'ye 100 GB google'dan alan alabilirsiniz.

Arkadaşların yazdıklarına katılmakla beraber site kuralları gereği korsan yazılım öneremediğimiz ve orjinal yazılımları (Adobe'nin kur konusunda yardımcı olmaması da dahil) desteklediğimiz için bu paketlerden sana en uygun olanı 1.pakettir.

Zira Lightroom 'gözünü alıştırmak ve geliştirmek' için Photoshop ve içerisindeki eklenti camera row haricinde sana fotoğraflar ve görsel materyaller için ekstra rötuş ve düzenlemeler yapmana imkan sağlayacaktır. Renklerle ilgili ne kadar çalışırsan, bu yardımcı programları ne kadar tecrübe edersen geleceğin için ekstra bir katkıdır.

Depolamayı kafana takma, daha uygun fiyatlı bir sürü kaynak var.

Adobe Fresco ise, Photoshop içerisindeki bazı yardımcı araçlara (örneğin actions, styles, brushes vb.) erişimini kolaylaştıracak bir uygulamadır. Ancak gerek yoktur. İnternette milyonlarca bu toollarla alakalı ücretsiz kaynak mevcuttur.

Geri
Yukarı