Rehber Hangi raporu paylaşmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

261538

Megapat
Makaleler
98
Özellikle foruma yeni katılmış arkadaşların yanlış rapor paylaşması ile çözüm süresi uzuyor bunun için hangi durumda ne raporu paylaşacağı konusunda onlar için bu şekilde özet bir konu oluşturmak istedim.
Paylaşmalısınız. Bu şekilde yaşanan durum için doğru raporunu paylaşmanız sorunlarınızı daha hızlı çözüme kavuşturacaktır. Bunlara ek olarak konuya kesinlikle sistem bilgilerinizi tam olarak konuya yazmayı unutmayın.

@GFYT İnsanların izni olmadan bu şekilde bir öneri sunmak doğru olmayacaktır. O kısımlar ile ilgilenenlerin kategori için bildirimleri yüksek ihtimal açıktır o yüzden çok da gerek olmayacaktır.

Dün @Enes3078 yazdığım bir konuya, konuyu çalmamak için yazmayacaktım dönmeyince yazdım dedi bu tür şeylere de takılmıyorum, sorun yaşayan var ise birlikte sorunu çözmek daha iyi olacaktır. Orada +1 çözüldü çok bir anlam ifade etmiyor, önemli olan konunun çözüldü olarak dönmesi. Bu yüzden diğer arkadaşların yazdığı konuya yazmaktan çekinmeyin, herkes her konuya yetişemez.

Son düzenleme:
Dün @Enes3078 yazdığım bir konuya, konuyu çalmamak için yazmayacaktım dedi bu tür şeylere de takılmıyorum, sorun yaşayan var ise birlikte sorunu çözmek daha iyi olacaktır. Orada +1 çözüldü çok bir anlam ifade etmiyor, önemli olan konunun çözüldü olarak dönmesi. Bu yüzden diğer arkadaşların yazdığı konuya yazmaktan çekinmeyin, herkes her konuya yetişemez.
Bunun çalmakla ilgisi yok aslında. Çok fazla kişi araya girince konu karışıyor. Zaten belli bir süre geçtiyse de ilgilenen arkadaş görmediyse itiraz etmek saçma olur. :D

Orada +1 çözüldü çok bir anlam ifade etmiyor, önemli olan konunun çözüldü olarak dönmesi. Bu yüzden diğer arkadaşların yazdığı konuya yazmaktan çekinmeyin, herkes her konuya yetişemez.
Herkesin sizin gibi düşünmediğini de unutmamak lazım.

Çözüm sayısını önemseyen kullanıcıların olduğu aşikâr. Kendileri ile bir alıp veremediğim yok, ortada bir sistem var ve kullanıma açık. Elbette yararlanabilirsiniz. Lakin çözüm sayısının önemsendiği bir noktada söz konusu konu çalma durumu pek de hoş olmuyor.

X kullanıcısının yardım ettiği kullanıcının konusuna -ki kendisinin konuyu çözüme kavuşturacak kapasitede olduğunu varsayıyorum- Y kullanıcısının tabiri uygunsa bodoslama bir şekilde dalması etik olmuyor. Zaten yardım ediyordum, neden karışıyorsun ki?

Tabii bunlar belirttiğim gibi işin etik kısmı. Moderatörün konuyu diğer üyelerden önce okuyup yetkisini kullanarak çözüm sayısını arttırması da buna örnek. Yahu bu konuyu ben de çözebilirdim, neden önce yazdı ki? Dışarıdan hoş durmuyor ama ne diyebilirsin?

Ne de olsa konunun çözüme kavuşması önemli, değil mi? :)

@Finisterre Önceden konuyu onaylamadan cevap veren moderatörler vardı, sonradan konuyu onaylardı sonra oradan çözüm alırdı, bu söylediğim 2 sene önce falan ve bu etik değildi. Moderatörün görevi arasında yer alıyor yalnız bilgisi var ise konuya yorum yazması gerekiyor, bu yüzden ufak bir ücret alıyorlar.

Dün Çözüldü: Sniper Elite III "0xc000007b" Hatası konusunda konuyu açan diğer arkadaşın önerisine çözüm vermiş ben raporlamadım, sabah çözüm olarak benim cevabım işaretlenmiş.

Ben x konusuna cevap yazmış olabilirim, sonra çıkmışımdır kullanıcı sorunun devam ettiğini belirtmiş sorunu yaşayan beni beklemek zorunda değil, bilgisi olan konuyu devam ettirmeli bu durumda. Bunu kimse yanlış anlamamalı.

Ben x konusuna cevap yazmış olabilirim, sonra çıkmışımdır kullanıcı sorunun devam ettiğini belirtmiş sorunu yaşayan beni beklemek zorunda değil, bilgisi olan konuyu devam ettirmeli bu durumda. Bunu kimse yanlış anlamamalı.
Demek istediğim tam olarak o değil. Kullanıcı yaşadığı sorunla alakalı raporu atar, X ve Y kullanıcısı aktiftir. Rapor isteyen X kullanıcısıdır ama Y kullanıcısı mesajını daha önce yazar, sorunu çözer. Fazlaca benzer senaryo hazırlanabilir.

Kullanıcı, konuya yardım amaçlı yazıp çevrimdışı olmuş ise dediğiniz gibi yanlış anlama olmamalı. Asıl mesele sorunu çözmek ama sorunu çözecek kapasitede aktif iki kullanıcı varsa söz konusu konu çalma hiç hoş değil, olmaması gerekiyor.

Eskiden çok yaşıyorduk ama şu sıralarda durum nedir bilemiyorum. İşin etik kısmı olduğu için de özgürce takılıyorlar, takılsınlar bakalım. Ahlak dersi vermek bana düşmüyor ama hoş olmadığını da belirtmek istedim.

@Finisterre Sorun çözenler ve dışarıdan bakanlar için öyle olabilir fakat sorunu yaşayanı kanser edebilir bu durum. Önemli bir durumdadır ve fazla vakti yoktur o kişi o zaman cevap gelmeyince foruma tekrar dönmeyebilir. Bu yüzden çoğu eski konuya dönüş sağlanmadığını göreceksinizdir.

Dün @Enes3078 yazdığım bir konuya, konuyu çalmamak için yazmayacaktım dönmeyince yazdım dedi bu tür şeylere de takılmıyorum, sorun yaşayan var ise birlikte sorunu çözmek daha iyi olacaktır. Orada +1 çözüldü çok bir anlam ifade etmiyor, önemli olan konunun çözüldü olarak dönmesi. Bu yüzden diğer arkadaşların yazdığı konuya yazmaktan çekinmeyin, herkes her konuya yetişemez.

Milletin diline düşmektense konuya bu dediğimi yazmam daha doğru olur demiştim. Yine de ben de @Finisterre'a katılıyorum, çok etik bir davranış değil bu çözüm kasma olayı. Bu arada güzel konu olmuş, eline sağlık. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı