20.000 TL RTX 3060 Ti marka ve model önerisi

Bütçe
20k

Selinti

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Bundan 1 ay önce masaüstü bilgisayar toplamaya başladım. Her bir donanım için uzun uzun videolar izleyip, araştırma yapıp ve incelemeleri izleyerek aralarından uygun olduğunu düşündüğüm ekipmanı satın alıyordum. En son ekran kartına geldiğimde işin rengi değişti. 3070 - 3080 ekran kartı almayı düşünüyordum fakat dolarda ki artış, ekran kartı kıtlığı hiç aklıma gelmedi. 15-20k ekran kartına ayırdığım bütçe ile 3060 Ti anca alabiliyorum.

Şimdi sorum şu, 3060 Ti modeli kendi içinde birçok çeşidi var ve benim beynim yandı. Hangisi parasını hak ediyor ya da ROG STRIX 3 fanlı ile ASUS Dual 2 fanlı Ti arasında ki yüksek fiyat farkına değer performans farkı oluyor mu?

Ya da kısaca 3060 Ti'ın hangi marka model ekran kartını aşağıda belirttiğim sisteme önerirsiniz?

Anakart: ASUS ROG-STRIX B550'e.
İşlemci: Ryzen 5 5600X.
RAM: Corsair Vengeance 3200 MHz 2x8GB CL16.
PSU: Corsair CX750F 750 watt 80+ Bronze.
Kasa: TUF GT301.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer performans arıyorsanız MSI'ın 3 fanlı modelini tercih edebilirsiniz, diğerlerine nazaran HDMI portu azdır (1 port) ve stok sıkıntısı da çektirebilir.

@Selinti 2 fanlı modeller pek iyi sayılmaz. Ancak bütçe dahilinde ASUS Dual modeli, çift fanlı ekran kartları arasında soğutması ve malzeme kalitesi iyi olan modellerden biri denebilir. 3 fanlı modellerden, ASUS TUF modeli alınabilir.

Tavsiyem;

MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming Z Trio 8G LHR​

Not: Ekran kartının gücüne de bakın. Daha güçlü olabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı