Hangi şehirde yaşanır?

JettAgam

Centipat
Makaleler
5
Yer
Istanbul/Beyoğlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM : 8Gb (1x8)
İşlemci : Intel İ5-11400H 2.7gHz
SSD : Crucial 500GB (1x)
Ekran Kartı : RTX 3050Tİ 4GB ve İntel UHD Graphics 11th Gen
İşletim Sistemi : Windows 11 Home 64 bit Single Language
Hz : 144Hz
Merhaba. Türkiye'de en yaşanabilir şehir hangisi? Turizm, ticaret, doğal güzellik ucuzluk gibi şeylerle birlikte. Çanakkale samsun gibi şehirler güzel geliyor bana bir de Eskişehir. En az 2-3 yıl hangi şehirde yaşanır?
İleride Eskişehir'de yaşamak istiyorum. Oldu da ileride arabam oldu arabada yaşar her yeri gezerim 🤠.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya gelişmişlik açısınden gelişmiş bir şehir ama yaşam kalitesi olarak ben beğenmedim. Tekirdağın doğudaki hali işte. Yani İstanbul'dan çıkıp gidebileceğiniz bir şehir değil. Başka şehirden de gelinecek şehir değil az ötede İstanbul var.
Hocam çok bozuldu ya, ben 8 sene önce oranın denizi temiz diye girerdim, şimdi berbat bir halde zaten.

Hocam çok bozuldu ya, ben 8 sene önce oranın denizi temiz diye girerdim, şimdi berbat bir halde zaten.
Öyle ya. Yatay geçiş düşünüyorum ihtimali en yüksek yer Kocaeli Üniversitesi gözüküyor, oraya geçersem 2 sene orada yaşamam lazım. O zaman daha da iyi bir yorum yaparım. Belki ben yanlış düşünüyor da olabilirim. Ama fakrlı bir şehir olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim, Pendik, Kartal gibi bir yer.

Yaşam standarti, trafik ve imkanlar olarak güzel. Ancak bu 10 yaşındaki dağlı çocuklar en havalı şehri İzmir en cahil şehri Konya sanıyor. AKP'ye fazla oy çıkıyormuş. Sanki çıkan tek şehir Konya'mi?
Ya hangi partiye oy çıkartması niye bir kriter ki? Herkes İzmir'de yaşasın o zaman ? Konya gayet güzel bir şehir, sadece şehri merkei olarak değil. Bir kere düz ve deprem bölgesi değil. Havası temiz. Sulak. Tam işlemci fabrikası kurmlaık yer valla.

Yaşam standarti, trafik ve imkanlar olarak güzel. Ancak bu 10 yaşındaki dağlı çocuklar en havalı şehri İzmir en cahil şehri Konya sanıyor. AKP'ye fazla oy çıkıyormuş. Sanki çıkan tek şehir Konya'mi?
Adana'ya gitsinler bir ama sıkıntılı mahalleler hariç. Bu arada en çok AKP'ye veren şehir Bayburt.

Öyle ya. Yatay geçiş düşünüyorum ihtimali en yüksek yer Kocaeli Üniversitesi gözüküyor, oraya geçersem 2 sene orada yaşamam lazım. O zaman daha da iyi bir yorum yaparım. Belki ben yanlış düşünüyor da olabilirim. Ama fakrlı bir şehir olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim, Pendik, Kartal gibi bir yer.
Hocam oradaki üniversiteler ve okulların şehre uzaklığı olarak rezalet bir şehir. Hele üniversite hastanesi korkunç uzak. Başiskele gibi küçük yerlerde yaşamak lazım ama dediğim gibi bu seferde lise üniversite vs uzak oluyor.

Hocam oradaki üniversiteler ve okulların şehre uzaklığı olarak rezalet bir şehir. Hele üniversite hastanesi korkunç uzak. Başiskele gibi küçük yerlerde yaşamak lazım ama dediğim gibi bu seferde lise üniversite vs uzak oluyor.
Öyle hocam Umuttepe'de okul, şehir merkezinin biraz kuzeyinde uzakta kalıyor, ulaşımı zor. Otobüs saatleri falan da zor, ayrıca trafik de var. Ben gidersem muhtemelen Derince tarafında kalacağım, umarım beklediğimden güzel olur.

Geri
Yukarı