Hangi semtlerde yaşamak mutlu eder?

İstanbul'un kalabalık yerlerini de sessiz sakin yerlerini de sevmiyorum.
Bunu diyorsan İstanbul'da durmaman gerekiyor. Ama Esenyurt/Hadımköy gibi İstanbul'un leş bir yerinde yaşayarak fikrini tüm İstanbul'a yayma derim. İstanbul artık çok pahalı ve çok kalabalık bir şehir. Ulaşım her yere çok rahat evet ama keyifli/konforlu bir ulaşım yok. Araban olsa her saat trafik derdi var, toplu taşıma desen milletle akraba olarak, nefes alamayarak bir yerden bir yere gidiyorsun.

İstanbul'da yaşayabilecek bütçen varsa en azından Bahçelievler tarafına vs. gelmen gerekiyor İstanbul'da eğlenebilecek yerlere kolay ulaşabilmek için. İstanbul dışında büyük şehirleri de düşünebilirsin ama benim bilgim olmadığı için tavsiye veremeyeceğim.

Eskişehir der geçerim.

ulaşım çilesine son veren şehir​

Eskişehir'de ihtiyacınız olan her şey size yürüme mesafesindedir. Şehir oldukça küçüktür, yürüyerek veya bisikletle ulaşım kolaydır. Yanlış anlaşılmasın şehir küçük fakat birçok aktivite mevcut, asla sıkılmazsınız. Konumu itibarıyla Ankara'ya ve İstanbul'a hızlı trenle gitmek mümkün, kısacası bu şehir adeta öğrenciler için bir cennet.

Eskişehir reklamı sandım bir an.

İzmir pahalı ve iş konusunda biraz sıkıntı yaşatabilir bana.

İzmir'in Karşıyaka, Bornova, Konak gibi yerleri olabilir, çünkü;
İzmir genel olarak diğer şehirlere göre pahalı bir şehir ama İstanbul kadar yaşam zorluğu yok bu bir gerçek.
Ayrıca konser, etkinlik anlamında da İstanbul kadar aktif bir şehir, ulaşım da zor değil.

Ben Bursalıyım ve Bursa'da yaşıyorum 27 yıldır şu ana kadar tek eksisini yavaş gelişen internet altyapısını gördüm.
Onun dışında bir eksisi yok Bursa'nın ulaşımı falan çok rahat.
Bursa' dan ev alabilirsem almayı istiyorum hem şehir olarak da diğer şehirlere yakın arada kalıyor, İstanbul hem her yere uzak hem de pahalı
Paran varsa her yer abi.
🥲
Tamam git ağrı gibi bir şehirde kal o zaman paran var diye her şey olmuyor.
😅
Ankara, biraz depresif ama güzel şehir. Ulaşım da kolay.
Ankara' nın neresi mesela? Sincan' da yaşanmaz. Hangi semti mesela güzeldir?
İzmir demişlerde İzmirde İstanbul kadar olmasada çok pahallılaştı. Kiralar ev fiyatlarıda uçtu gitti ben İzmirli olarak ev bulamıyorum. Konser vb ortam diyorsanız maalesef İstanbulun başka bi seçeneği yok. Neredeyse dünyaca ünlü bütün yabancı şarkıcılar İstanbula geliyor İzmire değil. Ha benim yüksek kiraları ödicek gücüm var, konser olarak türk şarkıcılara giderim, arada normal bara giderim, bunların dışındada evde sakin sakin otururum diyorsanız İzmir okey. Ama böyle düşünmüyorsanız başka şehirleri tercih edin derim.
İzmir sevdiğim bir şehir değil benim, mesela Fethiye çok mükemmel ama orada da turizm sektörü yoğun bi de evler çok pahalı :'(
Eskişehir der geçerim.

Ulaşım çilesine son veren şehir​

Eskişehir’de ihtiyacınız olan her şey size yürüme mesafesindedir. Şehir oldukça küçüktür, yürüyerek veya bisikletle ulaşım kolaydır. Yanlış anlaşılmasın şehir küçük fakat bir çok aktivite mevcut, asla sıkılmazsınız. Konumu itibarıyla Ankara’ya ve İstanbul’a hızlı trenle gitmek mümkün, kısacası bu şehir adeta öğrenciler için bir cennet.
Defalarca gittim, öğrenciler için cennet ama çalışanlar için değil. Konser dedim diye sadece konsere gitmek istediğimi algılamayın ya aktivite manasında söyledim
İzmir. Hem kızları güzel diyorlar. Bulursun birilerini de oradan😉Ne güzeli be hocam, taş taş🥴

Ulaşım konusunda İstanbul'dan çok daha rahat. Sosyal yaşantı kısmında da eksiği yok.
İzmir' e gidersem evlenmeyi düşünmem o yüzden orası iptal benim için 😅
Bunu diyorsan İstanbul'da durmaman gerekiyor. Ama Esenyurt/Hadımköy gibi İstanbul'un leş bir yerinde yaşayarak fikrini tüm İstanbul'a yayma derim. İstanbul artık çok pahalı ve çok kalabalık bir şehir. Ulaşım her yere çok rahat evet ama keyifli/konforlu bir ulaşım yok. Araban olsa her saat trafik derdi var, toplu taşıma desen milletle akraba olarak, nefes alamayarak bir yerden bir yere gidiyorsun.

İstanbul'da yaşayabilecek bütçen varsa en azından Bahçelievler tarafına vs. gelmen gerekiyor İstanbul'da eğlenebilecek yerlere kolay ulaşabilmek için. İstanbul dışında büyük şehirleri de düşünebilirsin ama benim bilgim olmadığı için tavsiye veremeyeceğim.
Bahçelievler, Halkalı taraflarında düzgün ucuz ev bulsam iyi olur aslında metrobüs, metro filan var ama deprem riski de yüksek buralarda.

İzmir pahalı ve iş konusunda biraz sıkıntı yaşatabilir bana.

Bursa' dan ev alabilirsem almayı istiyorum hem şehir olarak da diğer şehirlere yakın arada kalıyor, İstanbul hem her yere uzak hem de pahalı

🥲

😅

Ankara' nın neresi mesela? Sincan' da yaşanmaz. Hangi semti mesela güzeldir?

İzmir sevdiğim bir şehir değil benim, mesela Fethiye çok mükemmel ama orada da turizm sektörü yoğun bi de evler çok pahalı :'(

Defalarca gittim, öğrenciler için cennet ama çalışanlar için değil. Konser dedim diye sadece konsere gitmek istediğimi algılamayın ya aktivite manasında söyledim

İzmir' e gidersem evlenmeyi düşünmem o yüzden orası iptal benim için 😅

Bahçelievler, Halkalı taraflarında düzgün ucuz ev bulsam iyi olur aslında metrobüs, metro filan var ama deprem riski de yüksek buralarda.
Ankara da Çankaya modern bir şehirdir. Ulaşım kolaydır. Güzel şehirdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı