Hangi Switch'i Tercih Etmeliyim?

Kozmoos

Centipat
Merhabalar, Banggood sitesinden RK61 ve GK 61 almayı düşünüyorum. GK61 gateron Switch'lere sahip, RK61 outemu Switch'lere sahip. GK61'de siyah, kahverengi, mavi, kırmızı Switch seçenekleri var. RK61'de ise mavi ve kırmızı. Açıkçası son zamanlarda mavi Switch'ten soğudum biraz. Performans, tepkime süresi ve ses açısından en iyisini almak istiyorum. Ses açısından kahverengi ya da siyah (belki kırmızı) tercihimdir. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Banggood sitesinden RK61 ve GK 61 almayı düşünüyorum. GK61 gateron Switch'lere sahip, RK61 outemu Switch'lere sahip. GK61'de siyah, kahverengi, mavi, kırmızı Switch seçenekleri var. RK61'de ise mavi ve kırmızı. Açıkçası son zamanlarda mavi Switch'ten soğudum biraz. Performans, tepkime süresi ve ses açısından en iyisini almak istiyorum. Ses açısından kahverengi ya da siyah (belki kırmızı) tercihimdir. Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Markalar hakkında bilgim yok. Ama mavi asla tercih etmeyin, çok sesli ve hissiyatı kötü.

O markalar alinmaz bence.

O markalar alinmaz bence.
Niye alınmasın?

GK61 güzel bir klavye. RK61 için de çok olumlu video reviewler var.

Alacağınız tam modelin linkini verirseniz banggood yada diğer siteler üzerinden oradan bakıp söyleyelim. Yada satın almak istediğiniz modelin büyük ihtimalle bir sound test videosu vardır, oradan en azından sesinin nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz.

Outemu kötü bir marka değil ama Gateron daha iyi bence. Gateron switchlerin de optik olmayan versiyonu daha iyidir. Kendi klavyemde Gateron Milky Yellow switch var.

Teşekkürler, linkleri yollayayım.
GK61: Geek GK61 60% 61 Keys Gateron Optik Eksenli RGB Mekanik Klavye Tip-c Programlanabilir Oyun Bilgisayar Donanımları from Bilgisayar & Ağ on banggood.com.

RK61: Royal Kludge RK61 bluetooth Kablolu Çift Mod 60% RGB Mekanik Oyun Klavye Bilgisayar Donanımları from Bilgisayar & Ağ on banggood.com.
Klavyeler bunlardır. İkisinden birini (Switch performansı açısından) önerir misiniz?
Sizin klavyeniz nedir acaba? Ona da bir göz atayım. Belki bütçe yükseltebilirim biraz.

İlk linkteki GK61 modelinin optik olmayan switchlisi daha iyi seçim olur. Hotswapable özelliği lehim gerektirmeden switchleri değiştirmenize olanak veriyor fakat bu modele sadece Gateron optik switchler uyuyor. Bu sebeple diğer versiyonu daha iyi olacaktır çünkü mx tarzı tüm switchlerle kullanma şansınız var o versiyonu.

İkinci linkteki RK 61 modelinde RK kendi switchlerini kullandığı model. Outemu Red değil ondaki switchler de maalesef. Outemu Red olan versiyonunu bulabilirseniz onu tercih edin bence.

İki switch hakkında da bilgim yok maalesef ama dediğim gibi optik olmayan versiyonu yada RK'nın outemu switchli versiyonu daha iyi olacaktır.

Bu arada her iki model de kendi yazılımını kullanıyor fakat en çok yaygın kullanılan QMK yazılımı kadar detaylı olacağını sanmıyorum ikisinin de. İhtiyacınız olurmu orası ayrı tabi ama tamamen kişiselleştirme için çok kullanışlı QMK.

Benim kullandığım klavye Glorious GMMK TKL versiyonunu. Switchler Gateron Milky Yellow, keycapler drop.com'dan aldığım ucuz PBT pudding keycapler.

Ben Anne Pro 2'de de kullanıldığı için Gateron switchli GK61'i almayı düşnüyorum. 400tlyi açmadan gri tonlarında RGB'yi engellemeyecek keycapler istiyorum ama bulamadım bildiğiniz varsa önerir misiniz?

PBT Double shot keycaplerde RGB engellemeyen model bulmak zor. ABS double shot, shine through yada pudding keycap diye geçenlerde daha rahat oluyor rgb imkanı.

Keycap olayı biraz pahalı bir hobi açıkçası, layout ve malzeme kalitesi fiyatı çok yukarılara taşıyabilir. Gönderebileceğiniz bir resim varsa buna benzer keycap istiyorum diye belki daha rahat yardımcı olunabilir.

"Kahverengi>Kirmizi>>>>>Mavi" şeklinde ilerlemeniz en doğrusu olacaktir. Ayrica kalite açisindan Gateron switchler Outemu Switchlerden daha iyi tercihiniz bu yönde olsun.

Arkadaşlar teşekkürler öneriler için öncelikle. Bütçeyi bayağı bir yükselttim. Steelseries Apex 7 TKL almak istiyorum ve onda da blue, red, brown switch seçeneği var hangisi daha iyidir? Hangisini seçmeliyim? Bana hepsi uyar.

Yeni konular

Geri
Yukarı