Hangi tarayıcı kullanılmalı?

Merhabalar, son 1.5 - 2 yıldır farklı tarayıcılar deniyorum. Fakat uygun bir tarayıcı bulamadım. Şu an kullandığım tarayıcılar ise;

-Chrome.
-Opera GX.
-Microsoft Edge.

Bu konuyu açma sebebim faklı tarayıcı deneyimlemiş insanların kişisel görüşlerini almak. Ayrıca sizlerin tarayıcı önerilerini merak etmem.

Ben Google Chrome kullanıyorum çünkü: En hızlısı bu ve güçlü şifre öneriyor. Eğer Google Chrome istemiyorsan ancak hızlı bir tarayıcı istiyorsan Opera gayet yeterli. Geçen bir video izleme testi yaptım. Fark ettim ki Opera GX (Google Chrome çok daha fazla kullanıyor) işlemciyi gayet makul kullanıyor ancak bellekte 100 MB daha fazlaydı ama ben yine de eğer yeterli ya da sana sorun etmeyecek bir bilgisayar sistemin var ve Opera'daki özellikler işine yaramıyor ise Google Chrome'yi öneririm karar senin.

Firefox ayrılan insanların yaptığı gizlilik odaklı olan Brave öneririm. Çoğu Chromium bilgi toplayan ayarı kapalı olarak geliyor. Kalkanlar ayarı reklamlar, izleyiciler, siteler arası çerezleri engelliyor. Parmak izi koruyucusu ve siteleri HTTPS açmaya zorluyor.

Hocam ne eklentiler var mesela?
Buraya yazmıştım bakabilirsin.

Geri
Yukarı