Hangi tarayıcı kullanılmalı?

Burada hiç kötülerden bahsetmeyip direkt önerdiğim iyi olan tarayıcı tavsiyesinde bulunacağım.

1-Brave

En çok önerdiğim ve beğendiğim tarayıcıdır kendisi.

• Gizliliğe önem.
  • Güvenli.
  • Çok Hızlı.
  • Web 3.0(ileriye dönük)
  • Para kazandırıyor.
  • Oldukça fazla kişiselleştirme seçeneği.
  • Tor bağlantı seçeneği(hakkında hiç bilgim yok)
  • Kripto gibi işlere oldukça uygun, blok zincir vb.
  • Reklam engelleyici, takipçi engelleyici, izleyici engelleme(çok efsane özellik, çok iyi çalışır)
  • Parmak izi koruyucusu.
Gerek arayüzü olsun logosu olsun çok hoş bence. :)
İşte bazı kareler:

qwqwfq.png

saqfqw.png

asdqfq.png

qqqqq.png

Burada @26318 internet hakkında çok bilgili bir dostumuzun rehberini de okumanızı tavsiye ederim.

Brave + DuckDuckGo dünyanın süper gücü olsa gerek. :)benim tavsiyem arama motorunu DuckDuckGo ayarlamanız.

2-Firefox

Eskiden kullandığım fena olmayan iyi bir tarayıcı.

• Gizlilğe önem.
  • Güvenli.
  • Kişiselleştirme çok iyi olmasa da var.
  • Minimalist ve sade.
  • İzleyici engelleme.
Bence Firefox gibi bir müthiş varken kullanılmamalı, tabii ki renkler ve zevkler tartışılmasada. Eksi yönleri yavaş olması ve şimdilik ileriye dönük değil. Minimalist, sade seven birisi olarak eskiden de kullanırdım, Brave çıkınca iptal oldu. :(

1638996676211.png

1638996781092.png

İkisi arasından net Brave der geçerim. Tüm arkadaş, akraba, dost hepsini Brave'a geçirdim kısa bir sürede. Lütfen Opera GX, Opera, Opera mini, Chrome gibi artık zamanımıza göre gerçekten kötü tarayıcıları kullanmayalım. En kötüsünden şu Opera'dan vazgeçelim, verilerimizi sızdırmayalım! :)

3-Vivaldi

Hiç kullanmadım ama herkes öneriyor. Gizlilik hakkında pek bir şey bulamadım bizzat ben olsam kullanmam. Ama hızlı ve acayip ayarı ve kişiselleştirmesi olan bir tarayıcıymış. Şimdilik gözümde gerekse hız, kişiselleştirme, ayar, sadelik ve detay olarak çok güzel durdu.

1638998030269.png

1638998061083.png

Chrome'nin her ne kadar dünyada en çok kullanılan tarayıcı olsa da, hiç güvenmeyin ona. Tam bir veri düşmanı kendisi, satmıyor ama kendisine veriyor bilgileri. :)

Ya Brave ya hiç!

Opera GX kullanıyorum ve herkese öneririm. Özel fare hareketlerini açıp kullanırsanız aşırı rahat edersiniz. Çok işime yarıyor.

Önce bir makaleyi tam okusaydın, en azından sondaki konuları.

Eğitim ve iş odaklı kullanımda eklentileri sayesinde Google Chrome'un yerini maalesef hiçbir tarayıcı şu ana kadar alamadı, uzun bir süre de alabilecek gibi durmuyor. Tarayıcı tercihi interneti kullanım amacı ile değişir, eskiden Mozilla Reis'i az kullanmadık tabii ki hakkı ödenmez.

Brave kullanmadığınız içn böyle diyorsunuz Chrome benim gözümde bir çöp.

Önce bir makaleyi tam okusaydın, en azından sondaki konuları.

Brave kullanmadığınız içn böyle diyorsunuz Chrome benim gözümde bir çöp.
Ne alakası var. Ben Opera GX kullanıyorum ve gayet işimi görüyor. Diğer tarayıcıları kullanırken rahat kullanamıyorum ve bunu insanlara öneriyorum. Sen istediğini öner karışan yok. Ayrıca yazıyı da okudum. Ee yani?

Ne alakası var. Ben Opera GX kullanıyorum ve gayet işimi görüyor. Diğer tarayıcıları kullanırken rahat kullanamıyorum ve bunu insanlara öneriyorum. Sen istediğini öner karışan yok. Ayrıca yazıyı da okudum. Ee yani?

Peki senin tercihin. Kullanmaya devam et o zaman. Ben insanlara asla kötü bir şey önermem.

Geri
Yukarı