Hangi tarayıcı kullanılmalı?

Burada hiç kötülerden bahsetmeyip direkt önerdiğim iyi olan tarayıcı tavsiyesinde bulunacağım.

1-Brave

En çok önerdiğim ve beğendiğim tarayıcıdır kendisi.

• Gizliliğe önem.
  • Güvenli.
  • Çok Hızlı.
  • Web 3.0(ileriye dönük)
  • Para kazandırıyor.
  • Oldukça fazla kişiselleştirme seçeneği.
  • Tor bağlantı seçeneği(hakkında hiç bilgim yok)
  • Kripto gibi işlere oldukça uygun, blok zincir vb.
  • Reklam engelleyici, takipçi engelleyici, izleyici engelleme(çok efsane özellik, çok iyi çalışır)
  • Parmak izi koruyucusu.
Gerek arayüzü olsun logosu olsun çok hoş bence. :)
İşte bazı kareler:

qwqwfq.png

saqfqw.png

asdqfq.png

qqqqq.png

Burada @26318 internet hakkında çok bilgili bir dostumuzun rehberini de okumanızı tavsiye ederim.

Brave + DuckDuckGo dünyanın süper gücü olsa gerek. :)benim tavsiyem arama motorunu DuckDuckGo ayarlamanız.

2-Firefox

Eskiden kullandığım fena olmayan iyi bir tarayıcı.

• Gizlilğe önem.
  • Güvenli.
  • Kişiselleştirme çok iyi olmasa da var.
  • Minimalist ve sade.
  • İzleyici engelleme.
Bence Firefox gibi bir müthiş varken kullanılmamalı, tabii ki renkler ve zevkler tartışılmasada. Eksi yönleri yavaş olması ve şimdilik ileriye dönük değil. Minimalist, sade seven birisi olarak eskiden de kullanırdım, Brave çıkınca iptal oldu. :(

1638996676211.png

1638996781092.png

İkisi arasından net Brave der geçerim. Tüm arkadaş, akraba, dost hepsini Brave'a geçirdim kısa bir sürede. Lütfen Opera GX, Opera, Opera mini, Chrome gibi artık zamanımıza göre gerçekten kötü tarayıcıları kullanmayalım. En kötüsünden şu Opera'dan vazgeçelim, verilerimizi sızdırmayalım! :)

3-Vivaldi

Hiç kullanmadım ama herkes öneriyor. Gizlilik hakkında pek bir şey bulamadım bizzat ben olsam kullanmam. Ama hızlı ve acayip ayarı ve kişiselleştirmesi olan bir tarayıcıymış. Şimdilik gözümde gerekse hız, kişiselleştirme, ayar, sadelik ve detay olarak çok güzel durdu.

1638998030269.png

1638998061083.png

Chrome'nin her ne kadar dünyada en çok kullanılan tarayıcı olsa da, hiç güvenmeyin ona. Tam bir veri düşmanı kendisi, satmıyor ama kendisine veriyor bilgileri. :)

Ya Brave ya hiç!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu video sayesinde Chrome ve Brave kullanmaya başladım.
Youtuber kullanıcısının biri çıkıyor diyor ki EDGE candır.
Ne yapacaksın? Ona özenip EDGE mi kullanacaksın?
Neden kendiniz araştırmıyorsunuz? CPU, RAM, ISS, Güvenlik, Eklenti gibi özelliklerin tamamını eklemek istesek EDGE zaten başta gelir.
Bunun nedeni basit! Windows EDGE ile TÜMLEŞİKTİR! Chrome ise Chromebook adı verilen cihazlar ile tümleşik çalıştığı için tercih edilmeli!
Özenerek değil kendini geliştirmeye çalışarak ilerleyin.

Youtuber kullanıcısının biri çıkıyor diyor ki EDGE candır.
Ne yapacaksın? Ona özenip EDGE mi kullanacaksın?
Neden kendiniz araştırmıyorsunuz? CPU, RAM, ISS, Güvenlik, Eklenti gibi özelliklerin tamamını eklemek istesek EDGE zaten başta gelir.
Bunun nedeni basit! Windows EDGE ile TÜMLEŞİKTİR! Chrome ise Chromebook adı verilen cihazlar ile tümleşik çalıştığı için tercih edilmeli!
Özenerek değil kendini geliştirmeye çalışarak ilerleyin.
Haklısın ama ben bu alana bu adam sayesinde başlayıp bu adam sayesinde gelişmeye devam ediyorum. Yani toxic kitle gibi savunuyorum ama öyle değil. Ben bu adama bakıyorum bir kaç şey alabilirsem alıyorum. Sonra üstüne eklemeye çalışıyorum. Yani yeniyim bir de.

Haklısın ama ben bu alana bu adam sayesinde başlayıp bu adam sayesinde gelişmeye devam ediyorum. Yani toxic kitle gibi savunuyorum ama öyle değil. Ben bu adama bakıyorum bir kaç şey alabilirsem alıyorum. Sonra üstüne eklemeye çalışıyorum. Yani yeniyim bir de.
Yine söylediğime denk geliyorsun. Şahsın kullandığı tarayıcı bile EDGE tabanlı. Çünkü Windows'a uygun olarak hazırlanıyor. EDGE 'den alıntı yapılıyor.
Şahsıma ve tecrübeme dayanarak söylüyorum. 2004/2006 yıllarında Chrome alt yapısını kullanarak kendimize özel sohbet destekli (sitemize özel) tarayıcı yazıp, geliştiren, hazırlayan birisi olarak söylüyorum. Yine Chrome alt yapısı kullanıldı bunu geliştirdiğimizde.

Çok merak ettim şahsın kullandığı tarayıcı özelliğinde var olup EDGE'de olmayan nedir?

Verimin pazarda elma satılıyormuş gibi reklam şirketlere satılmasını istemiyorum.
Öncelikle başlangıç olarak internet ortamında hiçbir zaman hiç bir şekilde hiç bir şeyin gizli tutumlayacağını bilmelisin.
+
O zaman hiç bir tarayıcıyı kullanmaman gerekiyor. Diğerlerinde bunun olmadığını mı zannediyorsun?
+ EDGE ve diğer tarayıcılarda CTRL+SHFİT+N özelliği neden var sanıyorsun?
+ Eklenti kullanarak bunun önüne geçebilirsin.

Microsoft Edge Addons giriş yap.
art niyetli reklamlar, popup reklamlar, zarar verici yazılımlar, Çerez dahil gizlilik için; Microsoft Edge Addons
Tavisyem; Microsoft Edge Addons

Zaten bir kullanıcı herhangi bir tarayıcıda bu ikisinden birini kullanmıyorsa diyecek söz bulamıyorum

Not: %100 gizlilik sağlamaz. sadece bir adım önüne geçer.

Son düzenleme:
O zaman hiçbir tarayıcıyı kullanmaman gerekiyor. Diğerlerinde bunun olmadığını mı zannediyorsun?
Bir şeyi falan zannettiğim yok, qutebrowser'da böyle bir gizlilik ihlali eden herhangi bir şey bulunmuyor.

+ Edge ve diğer tarayıcılarda CTRL+n özelliği neden var sanıyorsun?
Yeni pencere açma ile ilgili bir şey demedim.

+ Eklenti kullanarak bunun önüne geçebilirsin.
Tarayıcının kodunda her zaman açık olan bir sorunun önüne eklentiler nasıl geçecek Allah aşkına?

Yeni konular

Geri
Yukarı