Hangi Tarayıcı Uzantılarını Kullanıyorsunuz?

26318

Petapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
25
Bilgisayar tarayıcınız da hangi uzantıları kullanıyorsunuz?
Ben aşağıdaki uzantıları kullanıyorum.

uBlock Origin: Reklam engelleyici.
uBlock Origin

Dark Theme for Google: Google arama sayfası ve Google bazı sayfalarına karanlık tema sağlıyor.
Dark Theme for Google™

Dark Reader: Karanlık teması olmayan sayfalara karanlık tema sağlıyor.
Dark Reader

Hide YouTube Comments: Youtube yorumlarını kapatıyor.
Hide YouTube Comments

Özgür Kuş: İmgur ve Wikipedi VPN olmadan açılmasını sağlıyor.
Özgür Kuş

BetterTTV: Twitch sayfasına fazladan seçenek sunuyor.
BetterTTV

Material Incognito Dark Theme: Varsayılan Chrome tarayıcısına Chrome gizli sekmesinde kullanılan temayı uyguluyor.
Material Incognito Dark Theme

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar tarayıcınız da hangi uzantıları kullanıyorsunuz?
Ben aşağıdaki uzantıları kullanıyorum.

uBlock Origin: Reklam engelleyici.
uBlock Origin

Dark Theme for Google: Google arama sayfası ve Google bazı sayfalarına karanlık tema sağlıyor.
Dark Theme for Google™

Dark Reader: Karanlık teması olmayan sayfalara karanlık tema sağlıyor.
Dark Reader

Hide YouTube Comments: Youtube yorumlarını kapatıyor.
Hide YouTube Comments

Özgür Kuş: İmgur ve Wikipedi VPN olmadan açılmasını sağlıyor.
Özgür Kuş

BetterTTV: Twitch sayfasına fazladan seçenek sunuyor.
BetterTTV

Material Incognito Dark Theme: Varsayılan Chrome tarayıcısına Chrome gizli sekmesinde kullanılan temayı uyguluyor.
Material Incognito Dark Theme
uBlock Origin, Ultrasurf, Adobe Acrobat, IDM Integration Module uzantılarını kullanıyorum.

Ben opera GX Gaming Browser kullanıyorum kendi özelliğini kullanıyorum ben VPN de var ama kullanmıyorum Reklam engelleyiciyi kullanıyorum

Konu hortlamış bari kullandığım uzantıları güncelliyim. Faydalanmak isteyenler bakabilir.

İlk olarak Edge katı izleme engelleme ayarını kullanıyorum.

Screenshot_3.png

Ublock origin yerine artık Nano adblocker ve Nano defender ikilisini kullanıyorum. Ublock origin alt yapısını kullanıp, kendisine ait filtreler sunuyor. Buna rağmen düşük bellek tüketmeye devam ediyor.
Tüm filtreleri açıkken bile 58.280K civarı bellek tüketiyor. Daha önceden testlerini yaptığım konuya bakabilirsiniz. Reklam engelleyici uzantı kullanacaksanız Ublock origin ve Nano adblocker daha iyisi yok diyebilirim.

Screenshot_4.png

Dark theme for google sadece Google sayfalarını koyu hale getirdiğinden, onun yerine daha kapsamlı ve düşük kaynak tüketen Dark reader uzantısını kullanıyorum.
Chromium sunduğu Yüksek kontrast ayarını biliyorum. Sitelere özel ayar menüsü olmaması, tarayıcı arayüzü ve resimlerin görünümlerini bozduğundan kullanmıyorum.
Chromium ve Mozilla kendi sundukları koyu tema olduğundan artık harici bir tema kullanmıyorum.
Google Chrome koyu ve açık tema için ayar sunmadığından, Windows 10 tema ayarını göre çalışıyor. Edge, Brave, Opera, Vivaldi gibi tarayıcılar tema için ayar sunuyor.

Screenshot_2.png

Youtube videolarının CPU sömürmemesi için de h264ify uzantısını kullanıyorum.

Microsoft Edge internet tarayıcısında şu eklentileri kullanmaktayım:
  • Reklam engelleme eklentisi olarak uBlock Origin,
  • HTTPS protokolüne uymayan siteleri yükseltmek için HTTPS Everywhere,
  • Makaleleri veya incelemeleri hızlı bir şekilde kaydedip; okuma modunda göz atmak için Pocket,
  • Not defterime internet sitelerinden aldığım ekran görüntülerini ve notları eklemek için OneNote Web Clipper,
  • İnternet sitelerinin güvenilirlik ve izleyici listelerini görebilmek için DuckDuckGo Privacy Essential,
  • İstediğim sitelerde koyu temayı açmak için Dark Reader,
  • YouTube veya Facebook gibi sitelerde, sitenin tasarımını ve yapısını özelleştirmek için Stylish
Bu arada @26318 uzun zamandır forumda gözükmüyordunuz galiba.

Son düzenleme:
Bende katkıda bulunayım o zaman konuya, Edge Chromium tarayıcım üzerinde:
  • Reklam engelleyici olarak uBlock Origin eklentisini kullanmadan önce Adblock Genesis kullanıyordum. Şuan uBlock Origin kullanıyorum. Katı filtrelemelere rağmen çok az bellek tüketiyor. (41.900Kb)
  • IDM'in daha fazla kaynaktan veri çekebilmesini sağlamak için kendi IDM Entegrasyon modülünü de kullanıyorum.
  • İngilizce seviyem internet üzerindeki birçok içeriği anlamama yetecek seviyede olmasın rağmen anlık parça kelime üzerinde görünen çeviriler için Google Çeviri eklentisini kullanıyorum.
  • Steam'da geçmiş fiyat bilgilerini ve o uygulama hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmek için Steam Database eklentisini kullanıyorum.
  • Üniversitenin kütüphane altyapısıyla beraber gelen ve çok kolay bir şekilde alıntı bilgisi toplamak için Mendeley Web Importer eklentisi de kurulu. Ne kadar kullandığımı sormayın, maksat lazım olduğunda kolay erişmek olsun. :)
  • Karanlık tema için ise; herhangi bir ek tema veya eklenti kullanmıyorum. Tarayıcının kendi içindeki özellik tüm siteleri benim için karanlık hale getiriyor. (Bknz: edge://flags/#enable-force-dark)

Geri
Yukarı