Hangi teknolojik aleti seçeceğime karar veremedim

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
Parası hakkında bir şey söylemek istemiyorum fakat bütçe hazır. Bana şimdiye kadar önerilen şeyleri ekip biçtim.

Telefon, tablet, dizüstü veya masaüstü alacağım. Belki biraz daha fazla para biriktirebilirim. Belki de parayı ihtiyacım olan başka şeylere harcarım. Bana belli olmaz.

Sizden istediğim şey teknolojik alet (telefon, tablet, dizüstü veya masaüstü) seçiminde yardımcı olmanız.

Sizce ne almalıyım? Acaba oyun oynamalık bir şey mi alayım diye düşünüyorum.

Office işleri yaparım fakat akademik kariyer istemiyorum. O yüzden sadece küçük işler ile uğraşacağım Office işleri olacak. "Akademik kariyer hakkında hiçbir şey düşünmüyor musun?" diye soracak olursanız cevabım: "Hayır." olacaktır. 15 yılda emekli olacağım zaten. :D YKS'de sayısal loto oynar gibi yapacağım. Bilişim ile ilgili açık öğretim fakültesinde 2 veya 4 yıllık tutarsa okurum. Tutmazsa seneye😄

Eve geliyorum ve yorgun oluyorum. 2-3 saat oyun oynamak için bilgisayar alınır mı bilmiyorum. Telefonum GM8 32 GB. Bilgisayarımın özelliklerini ekte paylaşacağım. Belki UpGrade yaparım.

Yaşım 20. Daha büyük birisi değilim fakat reşit olduğum için bir bireyim ve artık kendi sorumluluklarım var.

Uzun lafın kısası teknolojik alet almaya gerek var mı yok mu?

Varsa hangisini alayım? Gezen biri değilim ve fazla oyun oynamayı artık sevmiyorum. Metin 2 bile oynamak canım istemiyor.

Aslında yeni bir şey almak niyetindeyim fakat karar veremedim.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (42).png
    Ekran Görüntüsü (42).png
    531,2 KB · Görüntüleme: 46
  • Ekran Görüntüsü (43).png
    Ekran Görüntüsü (43).png
    515,9 KB · Görüntüleme: 44
  • Ekran Görüntüsü (44).png
    Ekran Görüntüsü (44).png
    521,7 KB · Görüntüleme: 42
  • Ekran Görüntüsü (45).png
    Ekran Görüntüsü (45).png
    520,1 KB · Görüntüleme: 34
  • Ekran Görüntüsü (46).png
    Ekran Görüntüsü (46).png
    519,5 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Parası hakkında bir şey söylemek istemiyorum fakat bütçe hazır. Bana şimdiye kadar önerilen şeyleri ekip biçtim.

Telefon, tablet, dizüstü veya masaüstü alacağım. Belki biraz daha fazla para biriktirebilirim. Belki de parayı ihtiyacım olan başka şeylere harcarım. Bana belli olmaz.

Sizden istediğim şey teknolojik alet (telefon, tablet, dizüstü veya masaüstü) seçiminde yardımcı olmanız.

Office işleri yaparım fakat akademik kariyer istemiyorum. O yüzden sadece küçük işler ile uğraşacağım Office işleri olacak. "Akademik kariyer hakkında hiçbir şey düşünmüyor musun?" diye soracak olursanız cevabım: "Hayır." olacaktır. 15 yılda emekli olacağım zaten. :D YKS'de sayısal loto oynar gibi yapacağım. Bilişim ile ilgili açık öğretim fakültesinde 2 veya 4 yıllık tutarsa okurum. Tutmazsa seneye😄

Eve geliyorum ve yorgun oluyorum. 2-3 saat oyun oynamak için bilgisayar alınır mı bilmiyorum. Telefonum GM8 32 GB. Bilgisayarımın özelliklerini ekte paylaşacağım. Belki UpGrade yaparım.

Yaşım 20. Daha büyük birisi değilim fakat reşit olduğum için bir bireyim ve artık kendi sorumluluklarım var.

Varsa hangisini alayım? Gezen biri değilim ve fazla oyun oynamayı artık sevmiyorum. Metin 2 bile oynamak canım istemiyor.

İhtiyaçlarını belirle.

İhtiyacına uygun ürünü ara.

Eğer, ürün sana hitap ediyorsa al.

Oyun konsolu alacaksanız düşük bir iOS cihaz tercih etmek mantıklı olur.

Hocam eli ayağı düzgün iPhone cihaz 4500'den başlıyor.
@The Tribal Chief hocam konu açmıştı pek hatırlamıyorum ama M31s önermediğimize göre bütçesi 2500 gibi bir şey. Ona önerdiğimizde Realme 7,2500 TL civarındaydı.

M.21 ile Realme 7 arasında kaldıysa uzun süre kullanmayacak (uzun süre kullanacaksa kesinlikle Realme 7 çünkü)

Aklımda M21 veya Realme 7 var.

Office işleri yaparım fakat akademik kariyer istemiyorum. O yüzden sadece küçük işler ile uğraşacağım Office işleri olacak. "akademik kariyer hakkında hiçbir şey düşünmüyor musun?" diye soracak olursanız cevabım: "hayır." olacaktır. 15 yılda emekli olacağım zaten. :D YKS'de sayısal loto oynar gibi yapacağım. Bilişim ile ilgili açık öğretim fakültesinde 2 veya 4 yıllık tutarsa okurum. Tutmazsa seneye😄

Eve geliyorum ve yorgun oluyorum. 2-3 saat oyun oynamak için bilgisayar alınır mı bilmiyorum. Telefonum GM8 32 GB. Bilgisayarımın özelliklerini ekte paylaşacağım. Belki upgrade yaparım.

Yaşım 20. daha büyük birisi değilim fakat reşit olduğum için bir bireyim ve artık kendi sorumluluklarım var.

Varsa hangisini alayım? Gezen biri değilim ve fazla oyun oynamayı artık sevmiyorum. Metin2 bile oynamak canım istemiyor.

Hocam bilgisayarınız eğer ki size artık sıkıntı çıkartıyorsa bence bütçenizi ayırın. Sizin açtığınız konuda gm 8 ile sıkıntı yaşadığınız belirttiniz, yani telefonda zorunlu gibi bir şey. Aynı konuda farklı bir gm cihazı üçgen hale getirdiğini söyleyen bir arkadaş vardı :D asla unutmam.

TCL 10l gibi 2000'e bir cihaz alabilir ve geriye kalan parayla da küçük bir upgrade yapabilirsiniz ya da GNU/Linux dağıtımları ile sisteminizi Dual Boot yapıp rahatlatabilirsiniz.

Bir süre daha böyle idare eder sizi o sırada da bilgisayar için bütçe ayarlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı