Hangi telefonu kullanıyorsunuz?

Huawei P9 Lite 2017

Üniversiteye başladığımda almıştım 2017 yazında. Halen kullanıyorum 5.yılı bitirdi 6.yıla giriş yaptık.

16 gb hafızası çok büyük sıkıntı. Uygulamaları SD karta taşıyamıyorum. Arada sıfırlamam gerekiyor hafızayı iyileştirmek için. Onun dışında gündelik olarak işimi fazlasıyla görüyor. 1-2 sene daha kullanırım sonra yeni bir telefon alırım gibi gözüküyor.

Kesinlikle önermem telefonumu.

Casper VIA A4.

Günlük kullanıcı için normaldir fakat günlük kullanıcı için bile eksikleri bol.

Hele ki Android'le içli dışlı olan, ROM'dam ROM'a atlayan, telefonunuzu özelleştirmeyi seven biriyseniz almayın. Telefon adam akıllı rootlanmıyor bile. Rootladıktan sonra bile sistem dosyalarına tam erişiminiz olmuyor.

Performans olarak, cihaz olarak kötü değil ama işletim sistemi ve yalnızca 1 kez Android sürümü atlamış olması hoş olmuyor.

Ama ben çok kullanmam telefonu, 3-5 bakar, arama falan yaparım derseniz yeterli olacaktır.

Samsung Galaxy J8.
Telefonumdan pek bir beklentim olmadığı için bana yeterli geliyor. Batarya konusunda fiyatına göre baya iyiydi. Yoğun kullanımda 1 gün dayanıyor.
Cihazın kamerası oldukça kötü. Özellikle düşük ışık performansı berbat.
Haziran-Ağustos ayında cihazımı değiştirmeyi planlıyorum.
Zaten eski bir telefon. Almanı önermem.

Redmi Note 8.

Üniversitede kullandığım telefon yavaş yavaş ölmeye ve ekranı çok küçük gelmeye başlayınca o zamanlar özelliklerine göre iyi olduğu için bunu almıştım.

Şu anda anlamsız yerlerde donuyor, kasmaya başladı, birini aradığımda tuşlama yapmam gerekirse tuş takımı açılmıyor vs. vs.

Fiyat / performans konusunda harika ama. Bahsettiğim sorunlar belki ROM ile çözülebilir ama uğraşmak istemiyorum.

iPhone 11.

Ekran boyutu, tasarımı, performansı ve işlemcisi gayet de güzel.

Ekranın IPS LCD Olması ve kenarlarının biraz kalın olması üzüyor sadece. Onun haricinde alınabilecek en iyi f/p iPhone'lardan birisi.

Öneririm.

Son düzenleme:
Poco X3 Pro
Gayet güzel bir telefon sadece bir tık ağır ve hantal telefon estetik 8/10 kamerası süper hem oyunlarda hem de günlük kullanımda güzel bir telefon işlemci ve performansı da iyi

Redmi 9T 6/128

Bana yetiyor bütün sosyal medya uygulamalarını kullanıyorum neredeyse.
Oyun konusuna gelirsek yani oynatamadığı oyun yok sadece ağır oyunlarda PUBG gibi 30 FPS alıyor. Ben oyun oynamadığım için yeterli.
Batarya konusunda beni hiç üzmedi 1 senedir kullanıyorum.
İlk aldığımda 3 günü çıkartiyordu şu an 2 günümü zorluyor.
Son olarak güncelleme kısmında MIUI 14'e kadar alacak andiroid 13'e kadar Max.

Eksi yönden ise ekranı kalitesiz soluk bir ekranı var bataryadan kısıp biraz ekrana önem verseler daha iyi olurdu.
Arka kamerası idare eder güzel fotoğraflar çıkartlabilirsiniz ama ön kamera vasat heleki ön cam koruyucu kamerayı kapatıyorsa iğrenç oluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı