Hangi tür monitör tercih etmeliyim?

KeReM BeY

Hectopat
Yer
KKTC
Merhaba arkadaşlar, bende laptop var ekran küçük geldiği için harici ekran arayışındayım uzun zamandır bu monitörlere uzak kaldığım için bildiğim şeyleri de unuttum ben hangi özelliklere sahip ekran seçmeliyim? (Panel, kavis, marka vs)
(15.6 inç Monster RTX 3060.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ips(bu yüzden düz olacak, kavisliler VA oluyor) 24 inch 1080p 144-165hz.

Amaç, bütçeye bağlı değişir.

FPS oyunları oynuyorsan 24 inçe kadar Fast IPS yada VA panel, 144 Hz monitör tercih edersin düşük-orta bütçede. Not: Fast IPS'ler pahalı olur genelde.
Eğer hikayeli oyunlar oynuyorsan daha sıklıkla, yada MMORPG tadında oyunlar oynuyorsan, yine 32 inçe 144Hz IPS bir monitör tercih edebilirsin.

Amaç, bütçeye bağlı değişir.

FPS oyunları oynuyorsan 24 inçe kadar Fast IPS ya da VA panel, 144 Hz monitör tercih edersin düşük-orta bütçede. Not: Fast IPS'ler pahalı olur genelde.
Eğer hikayeli oyunlar oynuyorsan daha sıklıkla, ya da MMORPG tadında oyunlar oynuyorsan, yine 32 inçe 144Hz IPS bir monitör tercih edebilirsin.

Hocam bütçe 3-4K şimdi oyun oynadığım yok (YKS öğrencisiyim) maksat laptopun küçük ekranından kurtulayım ileride üst level bir şey alırım.

Bütçe söyleyin. Ben veya buradaki arkadaşlar yardımcı olacaktır.
3-4k arası

Düşük bütçede IPS panel. Genel olarak kavisli tercih etmeyin. VA panel çoğu çünkü. Yüksek bütçede OLED monitörler de giriyor araya.

Bütçeniz ne kadar toplamda?

@TheAny hocama katılıyorum.
3-4k

Hocam bütçe 3-4K şimdi oyun oynadığım yok (YKS öğrencisiyim) maksat laptopun küçük ekranından kurtulayım ileride üst level bir şey alırım.

3-4k arası

3-4k
Gigabyte G24F-2 bakın. 4.6K olan AOC 24G2SPU/BK ile denk bir monitör.

Yeni konular

Geri
Yukarı