Hangi Ülkede Yaşamak İsterdiniz?

ShadYaqz

Kilopat
Evet Technopat sakinleri, eğer size bir fırsat verilmiş olsaydı ve herhangi bir ülkede yaşamanız için tüm koşullar sağlansaydı seçiminizi hangi ülkeden yana kullanırdınız? Seçiminizi/seçimlerinizi sebebi ile birlikte yazın da gönlünüzde yatan coğrafya neresiymiş, hep beraber öğrenelim ;)

Finlandiya ya da Norveç.

Finlandiya bilindiği üzere dünyanın en iyi eğitimine sahip. Eğitim gerçekten her şeyin başı. Her ne kadar zengin olursanız olun ülke olarak eğitim olmadığında hiçbir işe yaramıyor. Bakınız Katar.

Norveç olmasının sebebi ise hem eğitim hem doğanın korunumu.

Neden Isveç değil? Isveç çok fazla mülteci alıyor ve suçlar aldı başını gitti orada.

Son düzenleme:
Evet Technopat sakinleri, eğer size bir fırsat verilmiş olsaydı ve herhangi bir ülkede yaşamanız için tüm koşullar sağlansaydı seçiminizi hangi ülkeden yana kullanırdınız? Seçiminizi/seçimlerinizi sebebi ile birlikte yazın da gönlünüzde yatan coğrafya neresiymiş, hep beraber öğrenelim ;)
Sanırsam Kanada'da yaşamak isterdim ya da ABD de Alaska eyaleti olabilir. Soğuk hava nedense hoşuma gidiyor.

Elbetteki Türkiye'de yaşamak isterim. Kendi ülkem kendi dilim var iken ailem var iken başka bir ülkede yaşamak için bir sebep yok. İşim olur da bir ülkede yaşamam gerekirse umarım ki Avustralya olur. Büyük coğrafya huzur yüksek. Mutlu bir ülke kısaca. Kanada da olabilir.

Aslında sıcak sevmeyen biri değilim ama İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya çekici geliyor. Adamlarda refah tavan. Ayrıca death metalin de beşiği :) İki Bodom dinlesem fena mı? Mis.

Sırf COB dinlemek için bile Finlandiya'da yaşamış olmayı dilerdim :)

Yurt dışı planlarımı birkaç sene önce konuştuğumda "Bülbülü altın kafese koymuşlar, ille de vatanım demiş" gibi sözler sarf eden, hararetli bir şekilde eleştiren annem şimdilerde "Nereye gideceksen beni de götür" der oldu :D

Bence uç seviyede Milliyetçilik yapmadan önce kendinizi, içinde bulunduğumuz vaziyeti bir sorgulayın arkadaşlar. Duygusallığa, Türkçülük taslamaya yer yok. Hayat bizim hayatımız.

Lafım doğrudan herhangi birinize söylenmedi, üstüne alınan alınabilir.

Geri
Yukarı