Hangi Ülkede Yaşamak İsterdiniz?

Doların 10 kuruş olduğu Türkiye'de :)
Şaka bir yana Türkiye bizim ülkemiz ama şuan pek parlak durumda değiliz. Ekonomik olarak farklı ülkelerin maaşının yarısının aldığı ürünleri biz 2 3 maaşımızla alıyoruz. Adalet değil bu her yer vergi dolu. Millet sürekli birbirini karalar hale geldi. Siyaset ülkesi olduk resmen. Zaten dış ilişkiler berbat her yer düşmanlarımızla dolu.

Ben o kadar uğraşayım didineyim, ondan sonra müdür tanıdığı olan adam akşama kadar otursun, benim mabadım yer görmesin o adamla aynı parayı alayım. Hakkımı alamadığım yer neresi olursa olsun ilk fırsatta kaçarım. Ve kaçmayı da düşünüyorum. Evet kendi milletimiz vatanımız ama dünyaya ne için geldik veya şuan amacımız ne? Daha güzel hayat imkanlarıyla yaşmak. Hakkımı alamadığım yerde gayet güzel yaşanır, evet.
Hangi ülke konusuna gelirsek, Polonya veya Japonya olabilir.
Neden Polonya? Avrupa birliği ülkeleri arasında hem tarihi, kültürü olan bir ülke hem de sonuçta Avrupa Ülkesi elbette bize göre avantajları var, bir de ucuz ülke. :) Yemekleri de en azından Avrupa ülkesi olmasından ötürü kültürüne çok yabancı olacağımı düşünmüyorum.
Peki, neden Japonya? Japonya hem güzel bir ülke, hem de Vize yok. :D İş imkanları güzel, hakkınızı alıyorsunuz, herkese eşit muamele, ceza neyse herkese aynı ceza. Yani yönetmen çocuğu diye mahkeme çıkıp ertesi gün serbest bırakılmıyor.
Ama kötü yanı da var, kültür çok farklı. Yemekler pek iç açıcı değil (kendi adıma), yazacaklarım bu kadar. Ama elime imkan geçerse mutlaka ama mutlaka gideceğim bir yerler.
Size kartpostal atarım, sayın @ShadYaqz bey. :)

Yeni Zelanda. Çok güzel topraklar, insan sayısı az dolayısıyla kişi başına düşen milli gelir çok olmasa da fazla. Daha ne olsun :puro:

İngiltere sanırsam. Yağmuru ve çayı çok severim. İngilizceyi de severim. Gerçi ingiliz insanlarını da seviyorum. Yok yok ingiltere ya.

Bu arada Vikipedi abiye göre yolsuzluk yapmama da (uygun terim bulamadım :utandım:) Danimarka'yla beraber 1.sıradaymış. Dansa da katlanıcaz artık. :ıslık::p
Beli kıvıra kıvıra adamın başı da dönüyor tabii... Aklına da gelmiyor ki parayı şöyle kırarım, böyle kırarım diye. Ondandır yani... :D

Yoksa dansı bıraksalar, ters köşeden 1. sırayı kaparlar bence. :D

Yağmuru ve çayı çok severim.
Sizi Karadeniz'e alalım o zaman. :rolleyes:

Yeni konular

Geri
Yukarı