Hangi üniversite bölümü okunmalı?

YEGÜNGÖR

Decapat
Şu an istatistik bölümü okuyorum. Bu sene üniversite sınavına tekrardan girmeyi düşünüyorum. Geçen senede aklımda bu soru vardı. Hala da devam ediyor. Bu sene sınavdan sonra ne tercihi yapmalıyım? Aslında aklımda bilgisayar mühendisliği vardı. Ama hem talep çok fazla hem de internette insanlar bilgisayar kullanmayı sevdiğin için bilgisayar mühendisliği seçmemelisiniz diyorlar. İnternetteki meslek testlerini de uyguladım adamakıllı bir sonuç alamadım. Üretmeyi yardımcı olmayı severim. Hem sahada hem de masa başında çalışabilirim. Bana bir tavsiyesi olan çıkar mı? Yol gösterin lütfen.

İstatistik bölümünden başka bir bölüme geçme isteğinizin sebebi nedir? Benim bildiğim istatistik çok geniş alanlı bir bölüm.

Ve evet, bilgisayar mühendisliğine talep çok fazla. Bir de kırık OBP olduğu için bölümü bırakıp YKS kasmalısınız.

Üretme ve yardımcılık dediniz. İstatistik alt dallarından yapay zeka teknolojisine odaklanabilirsiniz. Yüksek lisans alanları çok fazla aslında. Kendi üniversitenizin akademik veri sisteminden yüksek lisans derslerine bakabilirsiniz.

Sizi biraz istatistiğe çektim, çünkü ben de aynı bölümü okuyorum ve gerçekten önü açık bir bölüm. Bence buradan devam edin. YKS'nin de geçtiğini düşünüyorum. Bilgisayar Mühendisliği isteseydiniz de yazın mezuna bırakırdınız diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı