Hangi Windows 10 Sürümü Alınmalı?

• Konuyu başlatan CYP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 3B
Bağlantıda 42 ₺ buldum. İyice araştırırsanız daha ucuza bulabilirsiniz.
ePttAVM - Microsoft Windows 10 Home Dijital İndirilebilir Lisans

Enterprise iş sürümüdür. Home sürümü genel kullanım için yeterlidir.
Windows 10 Sürümleri Karşılaştırma ve Özellikler | Serhat AKINCI - IT Blog
Pro ve Education kullandım, bunlara göre daha stabil geldi bana. Ben genellikle oyun oynayan biriyim. En iyi Windows10 sürümü hangisi olur sizce ?

Basit kullanıcı yani İnternet de gezmek, Oyun gibi işlerde Home sürümü yeterlidir.
PRO, Enterprise iş yerlerini hedef alan sürümlerdir. Education ise öğrencileri hedef alan sürüm olarak geçer. Education aralarında en çok kısıtlamaya sahip sürümüdür. Hatta bazı uygulamaların çalışmasını direk engeller.

Screenshot.png

Sürüm, normal bir kullanıcı için neredeyse hiç fark yaratmaz ancak Pro'yu 40-50 lira gibi fiyatlara bulmak mümkün olduğu için Pro öneririm.

Bağlantıda 42 ₺ buldum. İyice araştırırsanız daha ucuza bulabilirsiniz.
ePttAVM - Microsoft Windows 10 Home Dijital İndirilebilir Lisans

Enterprise iş sürümüdür. Home sürümü genel kullanım için yeterlidir.
Windows 10 Sürümleri Karşılaştırma ve Özellikler | Serhat AKINCI - IT Blog

Şey söylemeyi unuttum; bilgisyar mühendisliği öğrencisiyim. Proje ve oyun geliştirmek için sürümlerin farkı olur mu?
Peki Office olarak 2016 sürümünü almayı düşünüyorum. Nereden indirip etkinleştirebilirim?
Microsoftta hep 365 var ve aylık/yıllık abonelik istemiyorum.

Son düzenleme:
Basit kullanıcı yani İnternet de gezmek, Oyun gibi işlerde Home sürümü yeterlidir.
PRO, Enterprise iş yerlerini hedef alan sürümlerdir. Education ise öğrencileri hedef alan sürüm olarak geçer. Education aralarında en çok kısıtlamaya sahip sürümüdür. Hatta bazı uygulamaların çalışmasını direk engeller.

Eki Görüntüle 363848
Education sürümü ne gibi kısıtlamalara sahiptir acaba merak ettim ama internette bulamadım aradığım cevabı. Windows 7' de olan durum gibi değil mi yani bu? Windows 7 home sürümünde kişiselleştirme özelliklerinin bazıları çalışmıyordu ama Ultimate sürümünde her özellik bulunuyordu. Education sürümü en kapsamlı sürüm olduğu için daha iyi sanırdım, ta ki sizin bu mesajınızı görene kadar.

Geri
Yukarı