Hangi yazılım alanları daha çok tercih ediliyor?

• Konuyu başlatan efew0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 578

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
En çok tercih ediliyor derken aslında biraz da en kazançlısı hangisidir diye sormak istedim. Tabii ileride her şey değişebilir ama şu zaman üzerinden cevaplarınızı yazabilirsiniz. Ben oyun geliştiriyordum Unity üzerinden ama tek kaldığım için oyun geliştirme işini saldım şu anlık. Tek başına bir oyun projesi geliştirmek başlarda olmasa da bir zaman sonra çok bayıyor. Peki şu an en kazançlı ve tercih edilen yazılım sektörü nelerdir? Birde oruç tutarken vakit geçmesi lazım kod yazmak en azından kafa dağıtır.

Galiba web, çok iyi paralarda dönüyor, köpek gibi üç kuruşada çalıştırılıyorsunuz.

(Senior seviyesini, firmalara danışmanlık verme seviyesini kastetmediğinizi düşünüyorum yoksa bulut tabanlı hizmetler, veri bilimi vs derdim)

Web'e yoğunlaşmanızı öneririm ve bunun yanında web site kurulum, domain bağlama falan bu tarz konulardada bilgi sahibi olursanız hem kişiye özel script hem de script yazıp birçok kişiye satarak para kazanmanızın üstüne bir de kurulumda yardımcı olarak iyi paralar kazanırsınız eğer amacınız bu ise.

Çünkü eğer bu site işlerine yeni başlamış olan kişilere denk gelirseniz sizden kurulumda da yardımcı olmanızı isteyecektir. Denk geldim ordan biliyorum.

Hocam anlaşılan hep web programlama üzerine kurulu cevaplarınız. Zaten HTML, CSS, JS öğrenme hevesim vardı ama sıkıyordu salıyordum hemen olsun denerim yine. HTML'i bir nebze biliyorumda. Neyse, cevaplarınız için teşekkür ederim, iyi sosyaller hepinize.

Son düzenleme:
Sosyal'in yazılım konuları %99 HTML, CSS, JS ve C#. Cevaplar da buna göre gelmiş tabii.
Hocam sosyalin mi Türkiye'nin mi bilemedim. Çevremde herkes webci, bana hangi alan diye sorduklarında backend misin frontend mi fullstack misin diyorlar 4. Seçeneği düşünen yok ki... Maalesef üzücü

Soru çok yanlış. Kazancını senin tecrüben belirler. En çok tercih edilen alan ise senin ilgi duyduğun alandır.
Bir bakıma siz de haklısınız. Evet, bu sektörde kazancı tecrübe belirliyor. İlgi duyduğum alanda anlamsız ama hala kararsızım yukarda hevesim var dedim ama nafile. Yani oyun programlama diyorum tek olunca sıkıyor, web diyorum, yazıyorum yazıyorum yine olmuyor sanki boşa yazıyorum. Vallahi hiç anlamadım ne istediğimi. Belki bunlar, el ile tutulur bir şey yapamadığım içindir bilemem. Görülür bir şey yapmak için zaman lazım ama ben nedense kendimi zamanın lazım olduğuna inandıramıyorum hemen yapmak istediğimi yapmak istiyorum. Yavaş yavaş yapmaya çalışınca'da sıkılıp bırakıyorum temel sorunum bu aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı