Çözüldü Hard Brick olmuş telefon nasıl kurtarılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ajan_47

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar telefonuma (GM8) Custom ROM yükleyecektim. Onun için de TWRP yüklemeye çalıştım ama ne yaparsam yapayım TWRP'yi kuramadım. Ben de Custom Fastboot ROM buldum bir siteden. Onu kurayım dedim. Kurulurken bir anda kapandı telefon. Güç tuşuna basıyorum hiçbir şekilde tepki yok. Ne download Mode'a ne recovery Mode'a girebiliyorum. Tam anlamıyla tuğla oldu telefon. Nasıl kurtarabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekstra donanım olmadan maalesef kurtarılamaz. O yüzden hard brick deniyor, telefon tuğla oldu.

Aga sen kurtaramazsın.Yeni telefon baksan iyi olur. Dolar yaza daha da yükselebilir.

Nasıl bir donanım hocam? İnternette USB JIG diye bir alet gördüm o işe yarar mı?

Download moda girebilirsin oradan. Bu tür işlerden anlıyorsan alınıp deneyebilirsin. Seni uğraştırır bayağı bir.

Telefoncu falan kurtarabilir mi?

Garantisi falan olsa iyi olurdu da, geçmiştir. Telefonculara sorabilirsin. Onlarda yapamasalarda sana yapabileğin bir şey varsa söyleyebilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Download moda girebilirsin oradan. Bu tür işlerden anlıyorsan alınıp deneyebilirsin. Seni uğraştırır baya bi.
İnternette baktım da USB JIG sadece Samsung telefonlar için geçerliymiş ve Soft Brickleri kurtarabiliyormuş. Eh yapacak bir şey kalmadı o zaman.

Custom ROM u niye yüklemek istiyordunuz ki.

Qfil ile dene istiyorsan en son bende de eksik dosya nedeniyle hiç tepki vermiyordu ama USB'yle bilgisayara bağlayınca qfil bağlantı noktası geliyordu ordanda kurtarmıştım.

Custom ROM u niye yüklemek istiyordunuz ki.
Aslında Custom ROM kullanıyordum zaten. Ancak bazı buglardan dolayı başka bir custom ROM'a geçmek istedim. Bunun için de TWRP kuracaktım kuramadım işte. Cihazın Stock ROM'unu beğenmiyorum işte.
Qfil ile dene istiyorsan en son bende de eksik dosya nedeniyle hiç tepki vermiyordu ama USB'yle bilgisayara bağlayınca qfil bağlantı noktası geliyordu ordanda kurtarmıştım.
Şimdi deniyorum.
Ben de bağlantı noktası gelmiyor hocam. Bilgisayar hiçbir şekilde görmüyor telefonu.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı