Çözüldü Hard disk %100 doluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bartu pusat

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
465 GB HDD
Ekran kartı
Intel HD Graphics 3000
İşlemci
I3 2320M
Merhaba, dün akşam bilgisayara bir şeyler oldu ve disk %100 dolu bir şekilde kaldı. Bilgisayar donmuştu bir şey yapamıyordum. Bir süre sonra donma geçti ve bende gece gece uğraşmamak için kapattım ama kapatma 10 dakika falan sürdü ve kapanmadan önce mavi ekran verdi. Bugün açtım ve %100 disk sorunu devam ediyor. Ve açtığımda sanırım disk yüzünden görev çubuğunda sadece Windows tuşu, arama tuşu, takvim ve bildirimler var. Şu an Google'dan bunu yazıyorum ama görev çubuğunda Google gözükmüyor. Şu an düzelmesini bekleyeceğim ama bu neden oluyor anlamıyorum. Disk ömrü mü bitti?
Bu bilgisayara ayrıca bir SSD alıp baştan Windows 10 kurmayı düşünüyorum.

Çözüm
Windows 10 HDD ile bir şekilde kullanılır ama 5400 RPM bir HDD ile değil. İşlemcisi 2011 yılında üretilmiş bir laptop kullanıyorsunuz. Disk hızının 5400 RPM'den yüksek olduğunu sanmıyorum.

Bu yüzden en düzgün çözüm, söylendiği gibi SSD kullanmak. En dandiğinden olsa da sistemi rahatlatacaktır.
Çeşitli işlemlerle sistemi kullanılabilecek hale getirebilirsiniz ama bu tekerlekli sandalyeden akülü tekerlekli sandalyeye geçmek gibi olacaktır. Diğer tarafta yürüme/koşma/zıplama seçeği duruyor ama o da cüzdan istiyor.
Merhaba, dün akşam bilgisayara bir şeyler oldu ve disk %100 dolu bir şekilde kaldı. Bilgisayar donmuştu bir şey yapamıyordum. Bir süre sonra donma geçti ve bende gece gece uğraşmamak için kapattım ama kapatma 10 dakika falan sürdü ve kapanmadan önce mavi ekran verdi. Bugün açtım ve %100 disk sorunu devam ediyor. Ve açtığımda sanırım disk yüzünden görev çubuğunda sadece Windows tuşu, arama tuşu, takvim ve bildirimler var. Şu an Google'dan bunu yazıyorum ama görev çubuğunda Google gözükmüyor. Şu an düzelmesini bekleyeceğim ama bu neden oluyor anlamıyorum. Disk ömrü mü bitti?
Bu bilgisayara ayrıca bir SSD alıp baştan Windows 10 kurmayı düşünüyorum.

Windows 10 tam bir HDD düşmanı. SSD alma planınız da varmış madem vakit geçirmeden alın.

Bilgisayarınızı ağ ile güvenli modda başlatın. HDD Tune programını indirim ve kurun. Quick scan tikli olmadan test yapın(bu biraz uzun sürebilir) ve ekran görüntüsünü bize atın. bu arada güvenli modda disk %100 sorunu veya herhangi bir takılma donma olmuyorsa temiz bir önyükleme kurulum yaparak sorunu düzeltebilirsiniz.

Bilgisayarınızı ağ ile güvenli modda başlatın. HDD Tune programını indirim ve kurun. Quick scan tikli olmadan test yapın(bu biraz uzun sürebilir) ve ekran görüntüsünü bize atın. bu arada güvenli modda disk %100 sorunu veya herhangi bir takılma donma olmuyorsa temiz bir önyükleme kurulum yaparak sorunu düzeltebilirsiniz.
1647346430022.png
Daha Yapmadım ama görev yöneticisini şöyle bir atayım. En çok yiyenler bunlar. Aralarında bildiğiniz zararlı bir şey var mı? bilgisayar 2012 Yılında alındı diskin artık ölmeye yakın olduğunu düşünüyorum, 10 yıl geçmiş nasıl olsa
1647346693024.png

Bu nedir?. Bir şey yaptım mı emin değilim ama ekrana geldi.
Malwarebytes indirip tarama yapmıştım temiz çıkmıştı. Zaten korsan hiç bir şey indirmedim.

Eki Görüntüle 1332657daha yapmadım ama Görev Yöneticisi'ni şöyle bir atayım. En çok yiyenler bunlar. Aralarında bildiğiniz zararlı bir şey var mı? Bilgisayar 2012 yılında alındı diskin artık ölmeye yakın olduğunu düşünüyorum, 10 yıl geçmiş nasıl olsa.
Eki Görüntüle 1332659
Bu nedir? Bir şey yaptım mı emin değilim ama ekrana geldi.

Malwarebytes indirip tarama yapmıştım temiz çıkmıştı. Zaten korsan hiçbir şey indirmedim.

Dediğim gibi temiz bir format ile işi belki çözebiliriz.

Windows 10 HDD ile bir şekilde kullanılır ama 5400 RPM bir HDD ile değil. İşlemcisi 2011 yılında üretilmiş bir laptop kullanıyorsunuz. Disk hızının 5400 RPM'den yüksek olduğunu sanmıyorum.

Bu yüzden en düzgün çözüm, söylendiği gibi SSD kullanmak. En dandiğinden olsa da sistemi rahatlatacaktır.
Çeşitli işlemlerle sistemi kullanılabilecek hale getirebilirsiniz ama bu tekerlekli sandalyeden akülü tekerlekli sandalyeye geçmek gibi olacaktır. Diğer tarafta yürüme/koşma/zıplama seçeği duruyor ama o da cüzdan istiyor.

Çözüm

Şuan düzeldi. Anladığım kadarıyla HDD eski olduğu için güncellemeleri yapmakta çok zorluk çekiyor ve direk %100 oluyor. SSD almama gerek yok yakın zamanda yeni bir Bilgisayar alacağım. Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı