hard disk den cızırtı geliyor ve bilgisayarım açılmıyor

harddisk i çöpe atmalıyımıyım

• bozulmuşsa yapılabilirmi

Oy: 0 0,0%
  • içindeki dosyaları kurtarabilirmiyiz

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    0

furkansavasci

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle oylamayı anlamadım soruyla alakası yok. Ikinci olarak bilgisayar hiçimi açılmıyor yoksa boot mu etmiyor, bios'da sabit disk gözükmüyor mu?

Tahminimce okuma/yazma kafası harddisk plakasına çarpıyor. Kesin diski çizmiştir. İçini açıp bakabilirsin.

Oylama konusunu bende anlamadım. Kusura bakmayın. Sitede yeniyim. Konuya gelecek olursak bilgisayar hiç açılmıyor. Siyah ekranda kalıyor. Cızırtı geliyor, kalıyor. Sanki harddisk açmaya çalışıp açamıyor gibi içine bakacağım. Fakat tornavidamı bulamıyorum :(

Zaten dün gece düşürdüm diye yazmıştım. Tombul tarafı degilde dıger kapak tarafı denk geldi. Ama agır düştü. Disk calışıyor, takıyorum ses geliyor, cızırtı sesi ama açmıyor :(

İşte sıkıntı düşürmeniz. Hiçbir şekilde sallamamanız, düşürmemeniz vb... hareketleri yapmamanız lazım. Adı üstinde ''Sabit Disk''. Garantisi varsa garantiye yollayın.

Garantisi yok. Bu demek oluyor ki çöpe atacağım. Ssd alacağız artık, yapacak bir şey yok :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı