Hard Disk Montajı Kolay Mı?

couza

Hectopat
Merhabalar, bilgisayarımı alırken hard disk almamıştım ancak şu an ihtiyacım olduğu için almak istiyorum. Sizce internetten sipariş versem kendim takabilir miyim? Monte etme işlemleri ( kasayı sağ tarafında açmak gerekiyor sanırım takmak için ) kolay mı? Yoksa İtopya'dan alıp gidip orada taktırsam daha mı iyi olur? Bu arada hiç montaj işlemi gerçekleştirmedim hayatımda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bilgisayarımı alırken hard disk almamıştım ancak şu an ihtiyacım olduğu için almak istiyorum. Sizce internetten sipariş versem kendim takabilir miyim? Monte etme işlemleri ( kasayı sağ tarafında açmak gerekiyor sanırım takmak için ) kolay mı? Yoksa İtopya'dan alıp gidip orada taktırsam daha mı iyi olur? Bu arada hiç montaj işlemi gerçekleştirmedim hayatımda.

Kasayı açacaksınız bir tane SATA bir tanede güç kablosuna ihtiyacınız var kendinize güvenirseniz çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Kolay. Bilen biri yaparsa daha sağlıklı olur.
Kasayı açacaksınız bir tane SATA bir tanede güç kablosuna ihtiyacınız var kendinize güvenirseniz çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.
Takarsın. 2 vida sökmen, 4 vida sıkman ve 2 kablo bağlaman gerekiyor sadece.
Bir iki vida ve kablo. Hepsi bundan ibaret.
Kendiniz yapabilirsiniz, internetten videolara bakın. Yeni kasalarda HDD yuvaları genelde arka tarafta olur, sonra nerede diye aramayın.
Teşekkürler herkese.

Çok kolay bir işlemdir. YouTube’da izleyerek kolayca halledebilirsiniz. Korkunuz veya çekingenliğiniz olmasın. Kafanızda zorlaştırırsanız her şey zor.

Geri
Yukarı