Çözüldü Hard diski birleştirirken veri kaybı olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mustapha06

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, arkadaşlar ben laptopumun hard diskininin bölümlerini birleştireceğim. İki ayrı parça şu anda. Birleştireceğim fakat aklıma bir soru takıldı. Hard diskin bölümlerini birleştirirken veri kaybı olur mu? Olursa ikisinde de mi olur? Birinde olursa hangisinde veri kaybı olur? Genişletilen disk mi yoksa, genişletilmeye katılan diskteki veriler mi yok olur?

Disk yönetiminde sağdan başlayıp silerek soldaki diske ekleyebilirsiniz. Sağdan sildiğiniz diskin içindekiler silinir. Soldakiler silinmez.
Disk yönetiminden fotoğraf atıp ne istediğinizi resim üzerinden anlatabilirsiniz.

Herhangi bir veri kaybı olmaz. Zaten öyle bir şey söz konusu olursa uyarır veri kaybı olacaktır onaylıyor musunuz diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran görüntüsü 2021-05-08 155904.png

Şu anda zaten D diski boş. Dolu olan (içinde verilerim olan) E diski, D diskini E'ye eklersem silinmez değil mi E'deki veriler?
Ekran görüntüsü 2021-05-08 160120.png

Arkadaşlar, D birimini sildim. Şimdi E diskine tıklayıp birimi genişlete bastım ve oradan diski seçtim (D diskini). İleri dedim, tamama bastım. En son ve bir hata verdi

Ekran görüntüsü 2021-05-08 160618.png

Buna evet demeli miyim?
Evet dersem genişletme(birleştirme) işlemini tamamlıcak sanırsam.

Arkadaşlar, D birimini sildim. Şimdi E diskine tıklayıp birimi genişlete bastım ve oradan diski seçtim (D diskini). İleri dedim, tamama bastım. En son ve bir hata verdi

Eki Görüntüle 1013714

Buna evet demeli miyim?
Evet dersem genişletme (birleştirme) işlemini tamamlanacak sanırsam.
Bu işlemden emin değilim ama geri basit birime döndürülebilir. Diskte ne kadar önemli veri var?

Dediğim gibi oldu, sağdan sola birleşme yaparken sıkıntı çıkıyor. :/

Yeni konular

Geri
Yukarı