Hard diski RAM olarak kullanma

G

GirayÖzkan

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Ben bir forumda görmüştüm adam C: ve D: diskindeki GB'lari RAM olarak dönüştürmüştü (C: den 4 GB D: den 4 GB toplamda 8 GB RAM olmuştu) ben denedim olmadı bu mümkün mü gerçekten?

Egemen

Megapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Gerçek olsaydı insanlar RAM satın almazdı değil mi ? İnanmayın böyle şeylere.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Makaleler
71
Yer
İstanbul
Hangi insan 25.000 MB okuma yazma hızına sahip ve 7 nanosaniye erişim hızına sahip RAM varken 100 MB ve 10 milisnye erişim hız sunan sabit diski kullanmak ister? Yani bunun ardında yatan mantık nedir? Ülkemizdeki bu aptal forumlara bir dur demek için Technopat var! Bir tokat gibi adeta!

Bak bizde onun tam tersi var: RAM gibi hızlı bir şeyi sabit disk olarak kullanma:

https://www.technopat.net/forum/sistem-araclari/4454-ramdisk-ne-ise-yarar.html

Murat5038

Yottapat!
Makaleler
34
Yer
Sakarya
Bahsedilen şey sanal bellek :) Harici Ram yetmediği zaman Sanal bellek devreye giriyor. Ancak Hız olarak ramın yerini tutmuyor sadece yer açmış oluyorsun.
Eğer SSD olsa idi biraz mantıklı olurdu yada Elinde Readyboost destekli işlemci ve hızlı bir usb bellek olsa, ram kadar olmasa da İşine yarardı ama HDD den sanal bellek almak mantıksız bu zamanda.

THE_MILLER

Security
Makaleler
34
Yer
Techno Destek!
Sene olmuş 2013 :)

Sanal Bellektir o senin gördüğün.Sanal bellek ayarı ise ;senin Ram miktarının 1,5 ile 3 katı arasında ayarlaman en idealidir.

Yukarı