Hard diskin sağlık sonucu ve bad sector görünmesi

necip08

Decapat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
seagate barracuda 2tb
Anakart
msi b450m-a pro max
Acil yardım lazım Hepsiburada'dan yeni bir HDD aldim bilgisayara taktim SSD'den HDD'ye indirdiğim filmleri atarken aniden hız 0 bayta düşüyor öyle kalıyor ilerlemiyor. Sık sık var olmayan bir aygıt belirtildi hatası alıyorum. HD Tune'den tarayinca bad sector bulmuyor tüm kutucuklar yeşil. Ama Hard Disk Sentinel'den tarayınca diskin sağlığı kötü gözüküyor ve 3395 bad sector buluyor. Tekrar HD Tune'den kontrol ettim yine tüm kutucuklar yeşil bad sector görünmüyor. En son HD Tune'den sağligina bakmak istedim bir şey dikkatimi çekti reallocated sectors count(yeniden atanan sector sayısı imiş) buradaki sayılarla belirtilen kısımlar hata veya onun gibir bir şey mi? Diskin sorunlu olma sebebi bu mu? Altta fotoğrafları bırakıyorum.

Screenshot_20220125-125043_Gallery.jpg

Screenshot_20220125-125043_Gallery.jpg

Screenshot_20220125-025219_Gallery.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220125-025219_Gallery.jpg
    Screenshot_20220125-025219_Gallery.jpg
    172,8 KB · Görüntüleme: 34
Dostum aldığın yere bu görüntüleri iletip iade talep etmen daha iyi olur, bu tür sıkıntıların tamiri olmaz.

bende iade etmeyi düşünüyorum yinede burdan bir fikir almak istedim
İade etmelisiniz. Muhtemelen kargoda gelirken hasar görmüş olmalı.
büyük ihtimal öyle oldu sadece kedni ambalajıyla karton kutuya koyup yollamış hepsiburada.baloncuklu poşete falan sarmak yok sıfır koruma
anlamadığım kısım hd tune neden bad sector algılamıyor

Disk bad sektörleri kapattığı için gözükmüyorlar. Yine de değiştirmeniz lazım zaten sorunlu model.

Yeni konular

Geri
Yukarı