Hard diskten cızırtı sesi gelmesi normal mi?

47rapflexx

Decapat
Oyun oynarken veya yayın izlerken sürekli hard diskten cızırtı sesi geliyor. Kışın çok olmuyor fakat yazın bu cızırtı sesi artıyor. HD Tune ile benchmark yaparken sarı noktalar belirdiğinde cızırtı sesi fazlasıyla artıyor. Bozuk mu yoksa normal bir olay mı?

Ekran görüntüsü 2022-05-29 132741.png
Ekran görüntüsü 2022-05-29 132854.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken veya yayın izlerken sürekli hard diskten cızırtı sesi geliyor. Kışın çok olmuyor fakat yazın bu cızırtı sesi artıyor. HD Tune ile benchmark yaparken sarı noktalar belirdiğinde cızırtı sesi fazlasıyla artıyor. Bozuk mu yoksa normal bir olay mı?

Eki Görüntüle 1402843Eki Görüntüle 1402844

Diskin içindeki CD sanırım bozulmuş dostum bir bilgisayarcıya baktır olmadı okuyucuyu değiştir ama bence yenisini al onu satıp.

Eki Görüntüle 1402843Eki Görüntüle 1402844

Normal değil benimkinden geliyordu bende aldırmadan oynuyordum sonra bir daha açılmadı PC.

Diskin kafası hareket ettiği için çıkıyor bence normal. HD Tune'de sarı noktalar erişim süresini gösteriyor bunu yaparken kafa hızlı hareket ettiği için ses geliyor.
İsterseniz çıkardığı sesi paylaşın normal mi anlarız.

Diskin kafası hareket ettiği için çıkıyor bence normal. HD Tune'de sarı noktalar erişim süresini gösteriyor bunu yaparken kafa hızlı hareket ettiği için ses geliyor.
İsterseniz çıkardığı sesi paylaşın normal mi anlarız.

Sesi kaydetmeyi denedim fakat mikrofon sesi yok ediyor. YouTube'dan benzeyen bir ses bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı